Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարներ Ջեյհուն Բայրամովը եւ Սերգեյ Լավրովը քննարկել են ԼՂ հարցով եռակողմ հայտարարության կատարումը: Այս մասին ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Դեկտեմբերի 21-ին կայացել է Ադրբեջանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի եւ Սերգեյ Լավրովի հեռախոսազրույցը: Նախարարները կարծիքներ են փոխանակել հարցերի կատարման մասին, որոնք բխում են նոյեմբերի 10-ի համատեղ հայտարարությունից, եւ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի մասին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Министры иностранных дел Азербайджана и России Джейхун Байрамов и Сергей Лавров обсудили в понедельник по телефону исполнение трехстороннего заявления по Карабаху. Об этом сообщила пресс-служба азербайджанского МИД.
«21 декабря состоялся телефонный разговор министров иностранных дел Азербайджанской Республики и Российской Федерации Джейхуна Байрамова и Сергея Лаврова. Министры обменялись мнениями об исполнении вопросов, вытекающих из совместного заявления до 10 ноября, и повестке дня двусторонних отношений», - говорится в сообщении.