Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարներ Ջեյհուն Բայրամովը եւ Սերգեյ Լավրովը քննարկել են ԼՂ հարցով եռակողմ հայտարարության կատարումը: Այս մասին ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Դեկտեմբերի 21-ին կայացել է Ադրբեջանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի եւ Սերգեյ Լավրովի հեռախոսազրույցը: Նախարարները կարծիքներ են փոխանակել հարցերի կատարման մասին, որոնք բխում են նոյեմբերի 10-ի համատեղ հայտարարությունից, եւ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի մասին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

The foreign ministers of Azerbaijan and Russia, Jeyhun Bayramov and Sergey Lavrov, have discussed the implementation of a trilateral statement on the Nagorno-Karabakh [(Artsakh)] issue; the Azerbaijani Foreign Ministry press service noted about this in a statement it issued Monday.
“On December 21, 2020, a telephone conversation took place between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Sergey Lavrov, the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation. The Ministers exchanged their views on the implementation of the trilateral statement of 10 November 2020, as well as the bilateral cooperation agenda,” the statement reads.