Սիրելի՛ հայրենակիցներ, eրեկ հերթական անգամ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աթոռը զբաղեցնողն ակնհայտ ցույց տվեց, որ կիլոմետրերով հեռու է ինչպես պետականաշինությունից և պետական մտածողությունից, այնպես էլ՝ այդ պաշտոնին համարժեք տարրական գիտելիքներից: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Ընդհանրապես չարժեր սրանից հետո, որ մենք անդրադառնայինք այդ սուբյեկտի արտահայտած «մտքերին», բայց անհնար է:
Ի՞նչ կապ ունի վարչական սահմանը պետական սահմանի հետ:
Վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքով սահմանվում են համայնքների տարածքների ներքին սահմանները:
Պետական սահմանն ունի իր բովանդակությունը և կառուցվածքը՝ անվտանգության գոտին, ենթակառուցվածքները, սպասարկող այլ կառույցներ, և այլն:
Պետական սահմանի բովանդակությունը կազմող տարածքները՝ այսպես կոչված բաժանարար գծերը պետք է նաև, իհարկե, ոչ միշտ, թելադրվեն տվյալ տարածքի ռելիեֆի բնական բնագծերով, օրինակ՝ գետեր, լեռներ, ձորակներ, և այլն (որտեղ որ դա հնարավոր է):
Կան պետություններ, որտեղ սահմանամերձ գոտիների հողերը չեն կարող օտարվել առանց, օրինակ, պաշտպանության նախարարության կամ հատուկ ծառայության համաձայնության:
Ինչևէ: Եթե պետության առաջին դեմքը չի պատկերացնում, թե ինչ է պետական սահմանը, ո՞նց կարող է այն պաշտպանել:
Այնպես որ՝ հերթական անգամ մի՛ տարածիր, մեղմ ասած, ապատեղեկատվություն»:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Երեկ հերթական անգամ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աթոռը զբաղեցնողն ակնհայտ ցույց տվեց, որ...

Yesterday, the person occupying the seat of Prime Minister of the Republic of Armenia [i.e., Nikol Pashinyan] once again showed evidently that he is miles away from both state-building and state thinking, as well as the basic knowledge equivalent to that position. Mikayel Melkumyan, an MP of the opposition Prosperous Party of Armenia, wrote this on Facebook Tuesday morning.
"What has the administrative border got to do with the state border?
The law on administrative-territorial division defines the internal borders of the territories of the communities.
The state border has its content and structure: security zone, infrastructures, other service structures, etc.
The areas that make up the content of the state border—the so-called dividing lines—should also, of course, not always be dictated by the natural relief borders—for example, rivers, mountains, canyons, etc.—of the given area (where possible).
There are states where lands in border areas cannot be alienated without, for example, the consent of the ministry of defense or the special services.
Anyway. If the first person of the state does not picture what the state border is, how can he protect it?" Melkumyan added in particular.