Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի լավ բարեկամ, բազմամյա աջակից և շատ երկրներում իր գործունեությամբ հայտնի մշակութային բարերար «Մշակույթի աջակցության եվրոպական հիմնադրամի» (EUFSC) հիմնադիր նախագահ Կոնստանտին Իշխանովը շարունակում է մեծ աջակցություն կատարել Հայաստանի մշակութային կյանքում:
Աջակցություն ցուցաբերելով ՝ Կոնստանտին Իշխանովը իր զգալի նպաստն է բերում նվագախմբի նոր նախաձեռնությանը, որն իրականացնում է «Սառցե սիրտը» մուլտֆիլմի ամանորյա բարեգործական ցուցադրություն-համերգի համակազմակերպիչների հետ միասին։
Այս դժվարին օրերին նա ևս անձնական խոշոր նվիրատվությամբ միացել է ամանորյա այս բարեգործական համերգների ծրագրին, որի հանդիսատեսներն այս անգամ լինելու են արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով տուժած ընտանիքների երեխաները։ Կոնստանտին Իշխանովը մշտապես եղել է հայ ժողովրդի կողքին՝ աջակցելով թե՛ Հայաստանում, թե՛ արտերկրում իրականացվող հայ մշակույթի տարածման նախագծերին։
Զարմանալի չէ, որ  Կոնստանտին Իշխանովը ձեռք մեկնեց նախաձեռնությանն այս դժվար օրերին Հայաստանում. նրա ղեկավարած հիմնադրամը տարիներ շարունակ մշտապես խթանում է մշակութային կյանքի զարգացումն ու հանդես գալիս որպես մի շարք միջոցառումների կազմակերպիչ։ Դրանք և՛ դասական երաժշտության փառատոներ են‚ որոնք անցկացվում են Հայաստանում‚ և՛ բազմաթիվ հայ հայտնի և երիտասարդ երաժիշտների (Հայկ Կազազյան‚ Նարե Աղրամանյան‚ Խաչատրյանի անվան տրիո, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբ) համերգային շրջագայություններն աշխարհի տարբեր երկրներում։
Այսօր ցուցաբերված ցանկացած օգնություն կարևոր է մշակութային կազդուրիչ շունչ հաղորդող միջոցառումերի անցկացման համար։ Դուք նույնպես կարող եք միանալ այս բարեգործական նախաձեռնությանը և երեխաներին ընձեռել «Սառցե սիրտը» մուլտֆիլմ-համերգին մասնակցելու հնարավորություն՝ նվիրաբերություն կատարելով  հարթակի միջոցով:

Давний друг и меценат Государственного симфонического оркестра Армении, основатель и глава Европейского фонда поддержки культуры (EUFSC) Константин Ишханов, известный своей деятельностью во многих странах, продолжает оказывать большую поддержку культуре в Армении.
Оказывая поддержку, Константин Ишханов внес значимый вклад в новую инициативу, которую осуществляет Государственный симфонический оркестр Армении, вместе с организаторами новогоднего показа концерта диснеевского мультфильма «Холодное сердце».
В эти трудные дни он внес личное крупное пожертвование в эту благотворительную музыкальную программу, зрители которой станут арцахские дети, чьи семьи пострадали вследствие 44 дневной войны.
Не удивительно, что Константин Ишханов откликнулся на инициативу в тяжёлое для Армении время. Фонд Константина Ишханова в Армении уже много лет занимается культурной жизнью и организует ряд мероприятий. Это и фестивали классической музыки, проводимые в Армении, и туры многих известных и молодых армянских музыкантов (Айк Казазян, Наре Аграманян, Хачатурян Трио, Государственный симфонический оркестр Армении) в разных странах мира.
Любая помощь, оказанная сегодня, очень важна для проведения мероприятий, придающих виток оздоравливающего воздуха культуры. Вы также можете присоединиться к этой благотворительной инициативе и подарить детям возможность насладиться просмотром мультфильма-концерта «Холодное сердце», сделав свой вклад через онлайн-платформу.