Այսօր ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի պրոֆեսորական կազմը ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի շրջանավարտ, Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանից շատ կոնկրետ գործողություններ պահանջեց։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Արամ Վարդեւանյանը:
«Տեղեկացնում եմ, որ նշված դիմում-հայտարարությանը կարճ ժամանակահատվածում արդեն իսկ միացել են 68 իմ հարգարժան գործընկեր փաստաբաններ (գործընթացը շարունակական է), այդ թվում փաստաբաններ որոնք իրավապահ համակարգում աշխատելու լուրջ փորձ ունեն»,- գրել է Վարդեւանյանը եւ հավելել, որ Գլխավոր դատախազին հասցեագրված հայտարարությունը տարածել են ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի այնպիսի դոկտոր-պրոֆեսորներ՝ որոնք հեղինակել են օրինակ՝ «Քրեական իրավունք» ընդհանուր եւ հատուկ մասեր մենագրությունը, որից օգտվում են բոլոր քննիչները եւ դատախազները, այդ թվում՝ Գլխավոր դատախազը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ 20 իրավաբան-գիտնականներ՝ Նիկոլ Փաշինյանին ձերբակալելու հանրային պահանջով դիմել են գլխավոր դատախազին:
Այսօր ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի պրոֆեսորական կազմը ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի շրջանավարտ, Գլխավոր դատախազ Արթուր...

Advocate Aram Vardevanyan posted the following on his Facebook page:
“Today the professors of the Faculty of Law at Yerevan State University demanded that alumnus of the Faculty of Law at Yerevan State University, Prosecutor General Artur Davtyan take very specific actions. I would like to inform that 68 of my fellow and respected advocates have already joined the call-application in a short period of time (the process is ongoing), including advocates who have great experience in working in the law-enforcement system. Dear journalists, I would like to inform that the statement addressed to the Prosecutor General has been issued by doctor-professors of the Faculty of Law at Yerevan State University who have authored, for instance, the monograph entitled “General and Special Parts of Criminal Law” which all investigators and prosecutors refer to, including the Prosecutor General.”
Earlier, 20 academic lawyers had addressed the Prosecutor General with the public demand to detain Nikol Pashinyan.