Անկախ բոլոր հանգամանքներից, կարևորելով մեր բոլոր քաղաքացիների առողջությունը, առողջապահության նախարարությունը շարունակում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարի մեր երկրի կարողությունների հզորացումը։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Վաղն արդեն Երևան կժամանի այս տարվա մեջ վերջին բեռնատար ինքնաթիռը, որը Չինաստանից կտեղափոխի 4 մեծ թթվածնի արտադրության կայան բժշկական կենտրոնների համար, 94 անհատական թթվածնային կոնցենտրատոր, 100 000 կովիդի ախտորոշման թեստ, 200 000 նմուշառման ձողիկեր, ինչպես նաև դիմակ և արտահագուստ։
Հիշեցնեմ, որ ի թիվս այլոց, միայն այս տարի երկրի բժշկական կենտրոններում արդեն իսկ տեղադրվել են թվով 12 թթվածնի արտադրության կայան, որից 4-ը բեռնատար ինքնաթիռով Հայաստան էր տեղափոխվել 1 շաբաթ առաջ»։

The Ministry of Health continues to strengthen the capacity of our country to fight the coronavirus disease; the Minister of Health of Armenia, Arsen Torosyan, wrote this on Facebook Saturday morning.
“The last cargo plane for this year—which will transport from China 4 large oxygen production stations for medical centers, 94 individual oxygen concentrators, 100,000 covid diagnosis test kits, 200,000 sampling sticks, as [face] masks and [medical] coveralls—will arrive in Yerevan already tomorrow.
Let me remind that, among other things, 12 oxygen production stations have already been installed in the country's medical centers this year alone, 4 of which were transported to Armenia by cargo plane a week ago," Torosyan added.