Անկախ բոլոր հանգամանքներից, կարևորելով մեր բոլոր քաղաքացիների առողջությունը, առողջապահության նախարարությունը շարունակում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարի մեր երկրի կարողությունների հզորացումը։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Վաղն արդեն Երևան կժամանի այս տարվա մեջ վերջին բեռնատար ինքնաթիռը, որը Չինաստանից կտեղափոխի 4 մեծ թթվածնի արտադրության կայան բժշկական կենտրոնների համար, 94 անհատական թթվածնային կոնցենտրատոր, 100 000 կովիդի ախտորոշման թեստ, 200 000 նմուշառման ձողիկեր, ինչպես նաև դիմակ և արտահագուստ։
Հիշեցնեմ, որ ի թիվս այլոց, միայն այս տարի երկրի բժշկական կենտրոններում արդեն իսկ տեղադրվել են թվով 12 թթվածնի արտադրության կայան, որից 4-ը բեռնատար ինքնաթիռով Հայաստան էր տեղափոխվել 1 շաբաթ առաջ»։

Независимо от всех обстоятельств, Министерство здравоохранения, заботясь о здоровье всех наших граждан, продолжает укреплять возможности страны в борьбе с коронавирусной инфекцией. Об этом написал на своей странице в Facebook министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
«Уже завтра в Ереван прибудет последний в этом году грузовой самолет, который доставит из Китая 4 большие кислородные станции для медцентров, 94 индивидуальных концентратора кислорода, 100 000 тестов на коронавирус, 200 000 палочек для отбора проб, а также маски и спецодежду.
Напомню, что среди прочего в этом году в медицинских центрах страны уже установлены 12 кислородных станций, 4 из которых были доставлены в Армению неделю назад».