Գեներալը եւ Թուրքիայի զինված ուժերի եւս 35 սպա կծառայեն Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի վերահսկման կենտրոնում, որը ստեղծվել է Ռուսաստանի հետ համատեղ: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Համատեղ կենտրոնի շինարարության եւ գործարկման ավարտից հետո մեր գեներալը եւ 35 սպաներ կսկսեն ծառայությունը»,- նախարարի խոսքերն է մեջբերում Anadolu գործակալությունը:
Աքարը հաստատել է նաեւ, որ թուրք զինծառայողները, որոնք ներգրավված կլինեն ռուս-թուրքական կենտրոնի աշխատանքներում, արդեն մեկնել են Ադրբեջան:

The general and 35 more officers of the Turkish armed forces will serve in the joint center with Russia to control the ceasefire in Nagorno-Karabakh, Turkish defense minister Hulusi Akar noted.
After the completion of the construction and launch of the joint center, the Turkish general and 35 officers will start serving, the Anadolu agency reported referring to the minister.
Hulusi Akar also confirmed that the Turkish servicemen who will be involved in the work of the Russian-Turkish center have already left for Azerbaijan.