Գեներալը եւ Թուրքիայի զինված ուժերի եւս 35 սպա կծառայեն Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի վերահսկման կենտրոնում, որը ստեղծվել է Ռուսաստանի հետ համատեղ: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Համատեղ կենտրոնի շինարարության եւ գործարկման ավարտից հետո մեր գեներալը եւ 35 սպաներ կսկսեն ծառայությունը»,- նախարարի խոսքերն է մեջբերում Anadolu գործակալությունը:
Աքարը հաստատել է նաեւ, որ թուրք զինծառայողները, որոնք ներգրավված կլինեն ռուս-թուրքական կենտրոնի աշխատանքներում, արդեն մեկնել են Ադրբեջան:

Генерал и еще 35 офицеров Вооруженных сил Турции будут нести службу в совместном с Россией центре по контролю за прекращением огня в Нагорном Карабахе. Об этом сообщил министр национальной обороны Турции Хулуси Акар, передает ТАСС.
«После завершения строительства и запуска совместного центра наши генерал и 35 офицеров приступят к службе», - приводит слова министра агентство Anadolu.
Акар также подтвердил, что турецкие военнослужащие, которые будут задействованы в работе российско-турецкого центра, уже отправились в Азербайджан.