Նոյեմբերի 9-ից հետո առնվազն 15 զոհված զինվորական ունենք, բայց դա, բնականաբար, քչերն են հասկացել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը։
«Նոյեմբերի 9-ից հետո առնվազն 15 զոհված զինվորական ունենք, բայց դա, բնականաբար, քչերն են հասկացել։ Որովհետև կամ պաշտոնապես ընդհանրապես չեն հայտնել այդ մասին, կամ էլ լղոզվել է անվերջ չհերքող «հերքումների», մանիպուլյացիաների, մերձիշխանական շրջանակներից տարածվող բամբասանքների և ապատեղեկատվության պղտոր հոսքում։
Էլ չեմ խոսում 70–80 կամ գուցե ավելի շատ գերիների մասին։
Կրկնում եմ. նոյեմբերի 9-ից՝ այսինքն պատերազմի «ավարտից» հետո։
Այսպիսի արհամարհական վերաբերմունք մեր ժողովրդի հանդեպ, մեր զոհվածների հանդեպ սպասելի է թուրքերից, թշնամուց, բայց ոչ մարդկանցից, որոնք գոնե անձնագրով մեր հայրենակիցներն են, առավել ևս «ժողովրդի ընտրյալներ»։

We have at least 15 dead servicemen after November 9, but, naturally, few have realized that; Karen Vrtanesyan, coordinator of Razminfo website of Armenia, wrote this on Facebook.
“Because either it was not officially reported at all, or it was blurred in the turbid flow of endless undenied ‘denials,’ manipulations, gossips being spread from pro-government circles, and disinformation.
Not to mention the 70-80, or maybe more, captives.
I repeat: since November 9; that is, after the ‘end’ of the [Artsakh (Nagorno-Karabakh)] war," Vrtanesyan added in particular.