Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ երկկողմ հանդիպմանը հայտարարել է, որ ակնկալում է Ղարաբաղին վերաբերող բոլոր խնդիրների շուրջ համաձայնության ձեռք բերում:
«Իմ կարծիքով, իրոք, չնայած այն խնդիրներին, որոնց մասին դուք ասացիք, եւ որոնք դեռեւս մնում են չլուծված, հուսով եմ, որ, այնուամենայնիվ, կհաջողվի համաձայնության գալ բոլոր խնդիրների, այդ թվում՝ հումանիտար բնույթի հարցերի շուրջ»,- ասել է Պուտինը:
«Ընդհանրապես, իմ կարծիքով, հանդիպումն օգտակար է այն առումով, որպեսզի հնարավոր լինի որոշել տարածաշրջանի ապագան եւ տարածաշրջանում հարաբերությունների կառուցումը: Նախեւառաջ, իհարկե, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ: Ուզում եմ ասել, որ մեր հարաբերությունները եղել են, կան եւ կլինեն դաշնակցային: Բոլոր առումներով մենք մտերիմ գործընկերներ ենք: Այսօր մենք շատ խոսեցինք տնտեսության մասին: Այս կապակցությամբ կցանկանայի նշել, որ չնայած անցյալ դժվար տարվան՝ մենք գրեթե 4%-ով ավելացրել ենք մեր ապրանքաշրջանառությունը: Այս ամենը հիմք է տալիս հուսալու, որ Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի կարգավորման հետ լուծումներ կգտնենք հօգուտ հայ ժողովրդի, հայկական պետության եւ մեր երկկողմ հարաբերությունների»:

During the bilateral meeting with Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, President of the Russian Federation Vladimir Putin declared that he anticipates that an agreement on all issues related to Nagorno-Karabakh will be reached.
“In my opinion, truly, in spite of the issues that you stated and that remain unsolved, I hope that, nevertheless, an agreement on all issues, including humanitarian issues is reached,” Putin said, adding the following:
“Overall, in my opinion, this meeting is helpful in the sense that it will be possible to determine the future of the region and the establishment of relations in the region, and, of course, first between Armenia and Azerbaijan. I would like to say that our relations have been, are and will be allied relations. We are close partners in all regards. Today we talked a lot about the economy. In this regard, I would like to state that, in spite of the difficult past, we have increased our trade turnover by almost 4%. All this serves as a ground to hope that we will find solutions for a settlement of the situation surrounding Nagorno-Karabakh that will benefit the Armenian people, Armenian statehood and our bilateral ties.”