«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն այսօր՝ հունվարի 15-ին, հանդիպել է Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու Գագիկ Ջհանգիրյանի հետ։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը։
«Հանդիպումն անցել է աշխատանքային նորմալ մթնոլորտում։ Թույլ տվեք չբարձրաձայնել այն հարցերի ցանկը, որոնք մենք քննարկել ենք, որովհետեւ հանդիպումը փակ էր, կարող եմ ասել, որ բոլոր այն հարցերը, որոնք այսօր հուզում են հանրությանը՝ բարձրաձայնվել են»,- ընդգծեց նա։
Հարցին, թե խմբակցությունն արդեն որոշում կայացրե՞լ է, թե ինչպես կքվեարկի Գագիկ Ջհանգիրյանի օգտին, Արման Աբովյանն ասաց, որ միայն հանդիպման արդյունքները քննարկելուց հետո խմբակցությունը որեւէ որոշում կկայացնի։
Ըստ Արման Աբովյանի՝ հանդիպմանը «Բարգավաճ Հայաստանը» ամբողջական կազմով չի ներկա եղել, որովհետեւ պատգամավորներից ոմանք մարզային այցելություններ են անցկացնում։
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Ջհանգիրյանի թեկնածությունը ԲԴԽ անդամի պաշտոնում առաջադրել է իշխող «Իմ քայլը» խմբակցությունը։ Նախորդ օրերին Ջհանգիրյանը հանդիպումներ է ունեցել նաեւ «Իմ քայլի» եւ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների հետ։

Парламентская фракция партии «Процветающая Армения» 15 января встретилась с кандидатом в члены Высшего судебного совета Гагиком Джангиряном. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am сообщил секретарь фракции Арман Абовян.
Встреча, по его словам, прошла в нормальной рабочей атмосфере.
«Позвольте мне не поднимать перечень тех вопросов, которые мы обсуждали, поскольку встреча была закрытой. Могу лишь сказать, что все вопросы, которые сегодня волнуют общественность, были подняты», - сказал Абовян.
На вопрос, приняла ли уже парламентская фракция партии «Процветающая Армения» какое-либо решение по поводу того, как она будет голосовать за Гагика Джангиряна, Абовян сказал, что фракция примет решение только после обсуждения результатов встречи.
По словам Абовяна, «Процветающая Армения» не присутствовала на встрече в полном составе, так как часть депутатов проводит встречи в регионах.
Напомним, что кандидатура Гагика Джангиряна была выдвинута на пост члена ВСС правящим блоком «Мой шаг». В предыдущие дни Джангирян провел встречи с парламентской фракцией партии «Светлая Армения», и правящим блоком «Мой шаг».