«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն այսօր՝ հունվարի 15-ին, հանդիպել է Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու Գագիկ Ջհանգիրյանի հետ։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը։
«Հանդիպումն անցել է աշխատանքային նորմալ մթնոլորտում։ Թույլ տվեք չբարձրաձայնել այն հարցերի ցանկը, որոնք մենք քննարկել ենք, որովհետեւ հանդիպումը փակ էր, կարող եմ ասել, որ բոլոր այն հարցերը, որոնք այսօր հուզում են հանրությանը՝ բարձրաձայնվել են»,- ընդգծեց նա։
Հարցին, թե խմբակցությունն արդեն որոշում կայացրե՞լ է, թե ինչպես կքվեարկի Գագիկ Ջհանգիրյանի օգտին, Արման Աբովյանն ասաց, որ միայն հանդիպման արդյունքները քննարկելուց հետո խմբակցությունը որեւէ որոշում կկայացնի։
Ըստ Արման Աբովյանի՝ հանդիպմանը «Բարգավաճ Հայաստանը» ամբողջական կազմով չի ներկա եղել, որովհետեւ պատգամավորներից ոմանք մարզային այցելություններ են անցկացնում։
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Ջհանգիրյանի թեկնածությունը ԲԴԽ անդամի պաշտոնում առաջադրել է իշխող «Իմ քայլը» խմբակցությունը։ Նախորդ օրերին Ջհանգիրյանը հանդիպումներ է ունեցել նաեւ «Իմ քայլի» եւ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների հետ։

Secretary of the Prosperous Armenia faction of the National Assembly of Armenia Arman Abovyan told Armenian News-NEWS.am that today the faction had a meeting with Gagik Jhangiryan, who is a candidate for member of the Supreme Judicial Council.
“The meeting was held in a normal working atmosphere. Allow me to not list the issues we discussed since this was a closed meeting. The only thing I can say that all the issues of public concern were raised during the meeting,” he said.
Asked if the faction has already decided if it will vote in favor or against Jhangiryan, Abovyan said the faction would make a decision after considering the results of the meeting.
Jhangiryan is nominated for member of the Supreme Judicial Council by the ruling My Step faction of the National Assembly. Over the past two days, Jhangiryan has also had meetings with the My Step and Bright Armenia factions.