Այո, Աննա Հակոբյանն իր երկու դուստրերի հետ Մոսկվայում է: Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 20-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը՝ հերքելով, որ Աշոտ Փաշինյանը եւս իրենց հետ մեկնել է:
«Այն պահին, երբ տելեգրամյան ալիքը հրապարակեց այդ լուրը, քանի որ գիտեի, որ Աննա Հակոբյանն իր երկու դուստրերի հետ է մեկնել Մոսկվա, եւ տելեգրամյան ալիքն աղմուկ բարձրացրեց, թե Աշոտ Փաշինյանը նույնպես այնտեղ է, քանի որ մի երիտասարդ էր մեքենայից ապրանքներ վերցնում, ես զանգեցի Աշոտ Փաշինյանին եւ հարցրեցի՝ դու որտե՞ղ ես, ասաց՝ տանն եմ:
Սա մասնավոր այց է, որեւէ քաղաքացիության հարց չկա, չի կարող լինել: Որեւէ տուն ձեռք բերելու բան չկա: Իրոք ծիծաղելի է, երբ ասում են, որ Աննա Հակոբյանը, Մարիամ եւ Շուշան Փաշինյանները գնացել են տուն ընտրեն: Զավեշտի է հասնում այս լուրը: Կարծում եմ՝ Շուշան Փաշինյանը չէ, որ տուն ընտրելու համար պետք է հասներ Մոսկվա»,-ասաց նա:
Դիտարկմանը, թե ինչպե՞ս է կարողացել Աննա Հակոբյանը մեկնել, երբ ՌԴ մուտքն արգելված է, Հրաչյա Հակոբյանը արձագանքեց. «Ես չեմ հետաքրքրվել, թե ինչպես է եղել մասնավոր այցը, եթե Ռուսաստան մուտքը փակ է: Եթե կան կետեր, որոնք պետք է անցնել, միգուցե այդ կետերն անցնելով գնացել են Ռուսաստան»:

Yes, Anna Hakobyan is in Moscow with her two daughters. Hrachya Hakobyan, an MP of the majority My Step faction of the National Assembly of Armenia and brother-in-law of PM Nikol Pashinyan, stated this in a talk with reporters in the parliament on Wednesday. He also refuted the news that Ashot Pashinyan has also departed with them.
“When the Telegram channel reported the news, since I knew that Anna Hakobyan had left for Moscow with her two daughters and the Telegram channel caused uproar by stating that Ashot Pashinyan is also with them since there was a young man taking items from the car, I called Ashot Pashinyan on the phone and asked him where he was, to which he said he was at home.
This is a personal visit. There is no and can’t be any issue related to citizenship, and they aren’t looking for a house. It’s really ridiculous when people in Armenia say Anna Hakobyan and her two daughters have gone to Moscow to choose a house,” he said.
When asked how Anna Hakobyan managed to depart when entry into the Russian Federation is prohibited, Hrachya Hakobyan said the following: “I don’t know how the personal visit was organized. If there are points that need to be crossed, perhaps they crossed those points and entered the country.”