ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմփիչմենթի գործով հինգ փաստաբան հեռացել է թիմից նախքան դատավարոթյան մեկնարկը նրա իրավական ռազմավարության առնչությամբ տարաձայնությունների ֆոնին, հաղորդում է CNN-ը՝ հղում անելով իրավիճակին ծանոթ աղբյուրներին:
Բութչ Բաուերսը եւ Դեբորա Բարբյեն, որոնք, ինչպես ակնկալվում էր, պետք է դառնային երկու առաջատար փաստաբանները, այլեւս թիմի անդամ չեն: Որպես առաջատար փաստաբան, Բաուերսը հավաքել է փաստաբանների թիմ:
Հյուսիսային Կարոլինայից փաստաբան Ջոշ Հովարդը, որը վերջերս էր ներգրավվել թիմում, նույնպես լքել է այն: Ջոնի Հասերն ու Գրեն Հարիսը նույնպես այլեւս չեն զբաղվում այդ գործով:
Որեւէ այլ փաստաբան չի հայտարարել, որ աշխատում է ինփիչմենթից Թրամփին պաշտպանելու ուղղությամբ:
CNN-ի աղբյուրը հայտնել է, որ Թրամփը ցանկացել է, որ Թրամփը ցանկացել է, որ փաստաբանները պնդեն, որ ընտրություններին կեղծումները կրել են զանգվածային բնույթ եւ որ ընտրությունները եղել են նրանից գողացված նախագահի իմփիչմենթի շուրջ կենտրոնանալու փոխարեն:

Five lawyers for the impeachment case of former US President Donald Trump left the team just over a week ahead of the trial amid disagreements over his legal strategy, CNN reported, citing familiar sources.
This is a dramatic turn of events on Trump's second impeachment trial, which struggled to find lawyers willing to take on his case.
Two lawyers, who were expected to be the top two attorneys, are no longer on the team. A source familiar with the change said it was a mutual decision to leave the team of lawyers.
A source told CNN that Trump wanted lawyers to argue that election fraud was massive and that the election had been stolen from him, rather than focusing on the legality of impeaching the president after he left office.