2021 թվականի փետրվարի 3-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին:
Հանդիպման մեկնարկին Արման Դիլանյանը կարևորել է վերջին տասնամյակների ընթացքում սահմանադրական արդարադատության, ժողովրդավարական բարեփոխումների և իրավունքի գերակայության ոլորտներում Լիտվայի Հանրապետության կուտակած մեծ փորձը, ինչպես նաև հավելել է, որ Սահմանադրական դատարանը հետաքրքրված է այդ փորձի ուսումնասիրությամբ և փոխանակմամբ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Ստանիտե-Տոլոչկիենեն Լիտվայի կառավարության և Հայաստանում Լիտվայի դեսպանատան անունից պատրաստակամություն է հայտնել ՀՀ-ում սահմանադրական արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին աջակցելու հարցում, ինչպես նաև ընդգծել է, երկու երկրների սահմանադրական դատարանների երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով հարաբերությունների հետագա զարգացմանը նպաստելու իր պատրաստակամությունը:

Председатель Конституционного суда Армении Арман Диланян 3 февраля принял Чрезвычайного и полномочного посла Литвы в Армении Ингу Станите-Толочкиене. Об этом написала на своей странице в Facebook пресс-секретарь КС РА Ева Товмасян.
Она, в частности, отметила: «В начале встречи Арман Диланян отметил важность большого опыта, накопленного Литвой в сферах конституционного правосудия, демократических реформ и верховенства закона в последние десятилетия, добавив, что Конституционный суд заинтересован в изучении и обмене этим опытом.
В свою очередь, Станите-Толочкиене выразила готовность от имени правительства Литвы и посольства Литвы в Армении поддержать реформы в области конституционного правосудия в РА и процесс дальнейшего развития двусторонних и многосторонних отношений между конституционными судами двух стран».