2021 թվականի փետրվարի 3-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին:
Հանդիպման մեկնարկին Արման Դիլանյանը կարևորել է վերջին տասնամյակների ընթացքում սահմանադրական արդարադատության, ժողովրդավարական բարեփոխումների և իրավունքի գերակայության ոլորտներում Լիտվայի Հանրապետության կուտակած մեծ փորձը, ինչպես նաև հավելել է, որ Սահմանադրական դատարանը հետաքրքրված է այդ փորձի ուսումնասիրությամբ և փոխանակմամբ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Ստանիտե-Տոլոչկիենեն Լիտվայի կառավարության և Հայաստանում Լիտվայի դեսպանատան անունից պատրաստակամություն է հայտնել ՀՀ-ում սահմանադրական արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին աջակցելու հարցում, ինչպես նաև ընդգծել է, երկու երկրների սահմանադրական դատարանների երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով հարաբերությունների հետագա զարգացմանը նպաստելու իր պատրաստակամությունը:

President of the Constitutional Court of Armenia Arman Dilanyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Lithuania to Armenia Inga Stanytė-Toločkienė.
At the outset of the meeting, Dilanyan attached importance to the great experience that Lithuania has gained in constitutional justice, democratic reforms and rule of law over the past decades and added that the Constitutional Court of Armenia is interested in the study and exchange of that experience.
Expressing gratitude for the cordial reception, on behalf of the Government of Lithuania and the Embassy of Lithuania in Armenia, Ambassador Stanytė-Toločkienė expressed willingness to support reforms in the field of constitutional justice in Armenia and emphasized his willingness to contribute to further development of the relations of the Constitutional Courts of both countries in bilateral and multilateral formats.