Հայաստանում բարձրաստիճան պաշտոնյաների` լրտես լինելու մասին հաղորդումները պետք է հետաքննվեն: Այս մասին «Հայելի» ակումբին տված հարցազրույցում ասաց իրավաբան, Սահմանադրության փորձագետ Գոհար Մելոյանը:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը հայտարարել էր, որ ԱԺ խոսնակ Արարատ Միրզոյանը Թուրքիայի եւ Հայաստանի հատուկ ծառայությունների գործակալ է:
«Որոշ պաշտոնյաների գործողությունները հիմք են տալիս կարծելու, որ նրանք կատարում են օտարերկրյա կառույցների կամքը: Հուսով եմ, որ կլինեն քրեական գործեր եւ յուրաքանչյուրի մասով հետաքննություն կանցկացվի»,- ասաց Գոհար Մելոյանը:
Նրա խոսքով` ներկայիս իշխանությունները իսկզբանե սխալ գիծ էին ընտրել` փորձելով թշնամու հանդեպ խաղաղասիրական տրամադրություններ սերմանել հասարակության մեջ` այն դեպքում, որ «հարեւանները» մանկապարտեզից ատելություն են սերմանում հայերի նկատմամբ: «Երկու հարեւան պետությունների նպատակը մեր ֆիզիկական ոչնչացումն է: Այս իրավիճակում նրանց հետ խաղաղության կոչերն առնվազն տարօրինակ են թվում: Հասարակության թմրեցում է տեղի ունենում: Մենք ցեղասպանության եզրին ենք»,- ընդգծեց իրավաբանը: Միեւնույն ժամանակ, նա ընդգծեց, որ պատերազմի 44 օրվա ընթացքում ավելի շատ զոհեր են եղել, քան Արցախյան առաջին պատերազմի ժամանակ: «Սա ամենասարսափելի էջերից մեկն է»,- հավելեց Մելոյանը:

The reports about top officials of Armenia being spies need to be investigated. This is what lawyer, constitutional expert Gohar Meloyan told reporters today.
Recently, ex-Ambassador of Armenia to the Vatican Mikayel Minasyan declared that Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan is an agent for the special services of Turkey and Armenia.
“The actions of certain officials serve as a ground to think that they are fulfilling the will of the institutions of foreign countries. I hope criminal cases are launched and investigations are conducted with regard to each official’s case,” Meloyan said.
According to her, the incumbent authorities initially chose a wrong course by trying to set moods in society for living in peace with the enemy, while the ‘neighbors’ are instilling hatred towards the Armenians starting from kindergarten. “The goal of the two neighboring countries it to physically annihilate Armenians, and the calls for peace seem strange, to say the least. We Armenians are on the brink of a genocide,” the lawyer emphasized and stressed the fact that there were more victims during the recent 44-day war in Artsakh than during the first war in Artsakh.