Հայաստանում բարձրաստիճան պաշտոնյաների` լրտես լինելու մասին հաղորդումները պետք է հետաքննվեն: Այս մասին «Հայելի» ակումբին տված հարցազրույցում ասաց իրավաբան, Սահմանադրության փորձագետ Գոհար Մելոյանը:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը հայտարարել էր, որ ԱԺ խոսնակ Արարատ Միրզոյանը Թուրքիայի եւ Հայաստանի հատուկ ծառայությունների գործակալ է:
«Որոշ պաշտոնյաների գործողությունները հիմք են տալիս կարծելու, որ նրանք կատարում են օտարերկրյա կառույցների կամքը: Հուսով եմ, որ կլինեն քրեական գործեր եւ յուրաքանչյուրի մասով հետաքննություն կանցկացվի»,- ասաց Գոհար Մելոյանը:
Նրա խոսքով` ներկայիս իշխանությունները իսկզբանե սխալ գիծ էին ընտրել` փորձելով թշնամու հանդեպ խաղաղասիրական տրամադրություններ սերմանել հասարակության մեջ` այն դեպքում, որ «հարեւանները» մանկապարտեզից ատելություն են սերմանում հայերի նկատմամբ: «Երկու հարեւան պետությունների նպատակը մեր ֆիզիկական ոչնչացումն է: Այս իրավիճակում նրանց հետ խաղաղության կոչերն առնվազն տարօրինակ են թվում: Հասարակության թմրեցում է տեղի ունենում: Մենք ցեղասպանության եզրին ենք»,- ընդգծեց իրավաբանը: Միեւնույն ժամանակ, նա ընդգծեց, որ պատերազմի 44 օրվա ընթացքում ավելի շատ զոհեր են եղել, քան Արցախյան առաջին պատերազմի ժամանակ: «Սա ամենասարսափելի էջերից մեկն է»,- հավելեց Մելոյանը:

Сообщения о шпионаже высокопоставленных должностных лиц Армении должны быть расследованы. Об этом заявила юрист, специалист по Конституции Гоар Мелоян в интервью «Зеркалу».
Напомним, что недавно бывший посол Армении в Ватикане Микаэл Минасян заявил о том, что спикер НС Арарат Мирзоян агент спецслужб Турции и Армении.
«Действия некоторых чиновников дают основания задуматься о том, что они исполняют волю зарубежных структур. Надеюсь, что будут уголовные дела и по части каждого будет проведено расследование», - отметила Гоар Мелоян.
По ее словам, действующие власти изначально избрали неправильную линию, пытаясь внушить обществу пацифистские настроения в отношении врага, при том, что «соседи» с детского сада насаждают ненависть к армянам. «Цель двух соседних государств - наше физическое уничтожение. В этой ситуации призывы к миру с ними звучат по меньшей мере странно. Происходит одурманивание общества. Мы на пороге геноцида», - подчеркнула юрист. Одновременно она констатировала, что за 44 дня войны больше жертв, чем в первую арцахскую войну. «Это одна из ужаснейших страниц», - добавила Мелоян.