Փետրվարի 4-ին Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Արտաքին հարաբերությունների կոմիտեն ընդունեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող բանաձև: Այս մասին հայտնում են Չեխիայում ՀՀ դեսպանությունից:
«Բանաձեւում ողջունելով հրադադարի հաստատումը, միաժամանակ ափսոսանք է հայտնվում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի՝ գերիների վերաբերյալ կետի չկատարման կապակցությամբ և կոչ արվում վերջինիս վերադարձնել մնացյալ գերիներին։ Միաժամանակ Կոմիտեն կոչ է անում հակամարտության քաղաքական կարգավորման՝ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահության ձևաչափում»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Փետրվարի 4-ին Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Արտաքին հարաբերությունների կոմիտեն ընդունեց Լեռնային Ղարաբաղի...

At its session on Thursday, the Foreign Affairs Committee of the Chamber of Deputies of the Czech Parliament adopted a resolution on the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict, informed the embassy of Armenia in Prague.
With this resolution, the Committee welcomed the establishment of the ceasefire, and expressed regret over Azerbaijan's non-compliance with the ceasefire clause on returning the captives, calling on Azerbaijan to return the remaining captives.
At the same time, the Committee calls for a political settlement to the conflict, and within the framework of the OSCE Minsk Group co-chairmanship.