«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Փաստ» թերթի տեղեկություններով, արտահերթ ընտրությունների հետ կապված ԱԱԾ-ից Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացվել տեղեկանք, որ ներկա փուլում ընտրությունների հապշտապ անցկացումն իշխանությունների համար այնքան էլ նպաստավոր չէ եւ իր մեջ լուրջ ռիսկեր է պարունակում։
Խնդիրը միայն իշխանությունների գրեթե զրոյական վարկանիշը չէ. բանն այն է, որ ըստ ներկայացված տեղեկանքի, ստեղծված իրավիճակում ընտրությունների անցկացումը կարող է հանգեցնել անդառնալի հետեւանքների՝ ընդհուպ լուրջ բախումների։
Ըստ մեր աղբյուրների, նշվել է, որ հանրության մեջ ներկայումս բավականին լարված եւ բեւեռացված վիճակ է, եւ ցանկացած պահի հակադիր բեւեռների հետ կոնտակտ կարող է հանգեցնել լուրջ բախման։ Մեր ունեցած տեղեկությունների համաձայն, դեռեւս վերջնական ոչինչ հստակեցված չէ»:

YEREVAN. – Past daily of Armenia writes: According to Past newspaper’s information, [PM] Nikol Pashinyan was presented with a report from the NSS [National Security Service] in connection with the [expected] snap [parliamentary] elections, that the hasty conduct of the elections at the current stage is not very favorable for the authorities and contains serious risks.
The problem is not only the almost zero [popularity] rating of the authorities. The thing is that according to the submitted report, holding elections in the current situation can lead to irreversible consequences, even serious clashes.
According to our sources, it was noted that at present, the situation among the society is quite tense and polarized, and contact with the opposite poles at any moment can lead to a serious conflict.