Քննչական կոմիտեում քրեական գործ է հարուցվել «Սասնա ծռեր» զինված խմբի անդամ, ազատամարտիկ Պավլիկ Մանուկյանի երեկվա հայտարարության առնչությամբ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին Գլխավոր դատախազությունից։
Քրեական գործը հարուցվել է բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր, բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելու կամ քարոզելու հոդվածով։
Հիշեցնենք, որ ի աջակցություն Արցախի ԱԺ նախկին պատգամավոր Վահան Բադասյանի՝ Պավլիկ Մանուկյանը Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ էր։ Ակցիայի ընթացքում նա անդրադառնալով Բադասյանի՝ վարչապետին վերացնելու մասին հայտարարությանը, ասաց՝ ինքն էլ է պատրաստ վերացնելու։

The Investigative Committee of Armenia has launched a criminal case against member of the Sasna Tsrer (Daredevils of Sassoun) armed group, freedom fighter Pavlik Manukyan for the statement he made yesterday, as reported the Prosecutor General’s Office.
The criminal case was launched for public calls for use of violence and for publicly justifying or advocating violence.
Pavlik Manukyan was among those holding a demonstration near the building of the Prosecutor General’s Office in support of former deputy of the National Assembly of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Vahan Badasyan. During the demonstration, he touched upon Badasyan’s statement on eliminating the Prime Minister of Armenia and said he is also ready to eliminate him.