Հայենիքի փրկության շարժման հանրահավաքը փետրվարի 20-ին է, այսօր ես ուղղակի հրավիրեցի ժողովրդին քննարկենք հարցեր. 50 հոգի կլինեն, թե 5 հազար հոգի, նշանակություն չունի ինձ համար: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 12-ին, Ազատության հրապարկում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը՝ հավաստիացնելով, որ փետրվարի 20-ի հանրահավաքը մեծ է լինելու:
«Փետրվարի 20-ին կքննարկենք մեր անելիքները, բայց հրատապ իրավիճակ եղավ, երբ պարզվեց, որ այն, ինչ չէինք հասկանում, թե ինչ է կատարվում Սյունիքում, երբեմն բացատրում էին, որ իշխանություններըպարալիզացված են, այդ պատճառով է դա տեղի ունենում, պարզվեց մեր մեջքի հետեւում մի նոր կապիտուլյացիոն պայմանագիր էլ է կնքված: Դրան ավելացավ այն, որ որոշում ընդունվեց, որ թղթակիցներին թույլ չտան, որ այնտեղ ազատ մեկնաբանեն: Դա կասկած է առաջացնում, որ բացի այդ 6 կետից կան այլ պայմանագրեր էլ: Այսինքն բաներ են տեղի ունենում, որից տեղյակ չենք, մեր հայրենիքը շարունակում է իր ճանապարհը դեպի կործանում»,-ասաց նա:

Митинг Движения по спасению Родины состоится 20 февраля, сегодня я созвал людей для обсуждения разных вопросов. Будет тут 50 или 5000 человек, для меня не имеет никакого значения. Об этом заявил в беседе с журналистами на площади Свободы 12 февраля кандидат в премьер-министры от Движения по спасению Родины Вазген Манукян, заверив, что митинг 20 февраля будет большим.
«20 февраля обсудим наши планы. Но выяснились детали по ситуации в Сюнике, порой говорили, что власти просто парализованы, вот потому все это и происходит, но все отнюдь не так однозначно. Как оказалось, за нашей спиной заключен новый капитуляционный договор. К этому добавилось и решение о запрете журналистам свободно комментировать оттуда события. Это вызывает подозрение, что, помимо этих 6 пунктов, существуют и другие договора. Другими словами, происходят вещи, о которых мы ничего не знаем, наша Родина продолжает свой путь в направлении разрушения», - заключил кандидат в премьер-министры от Движения по спасению Родины.