Ազգային ժողովի շենք մտնելու փորձ որեւէ մեկը չանի: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 9-ին, Բաղրամյան պողոտայում ընդդիմության հանրահավաքի ժամանակ նշեց «Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
Նշենք, որ Վազգեն Մանուկյանի կոչով հանրահավաքի մասնակիցները շարժվեցին դեպի ԱԺ մուտքերը եւ փակեցին դրանք:
«Սա մեր հերթական անհնազանդության բողոքի ակցիան է: Մենք 10 օր Բաղրամյան պողոտան փակել ենք: Մենք պետք է այս փողոցը փակ պահենք, որովհետեւ Ազգային ժողովն այլեւս անելիք չունի: Մենք ոչ մի սադրանքի չենք տրվելու, ոստիկանության հետ որեւէ հարց չունենք: Արհեստական բախում մի ստեղծենք, ցնցումների մի տարեք: Մենք այս փողոցի վրա (խոսքը Դեմիրճյան փողոցի մասին է-խմբ) շարունակելու ենք մեր բողոքի ակցիան: Ես առաջարկում եմ՝ վրաններից երկու հատը բերել եւ մուտքերի մոտ տեղադրել:

Никто не должен пытаться войти в здание Национального собрания. Об этом заявил  координатор Движения  по спасению Родины, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян во время митинга оппозиции на проспекте Баграмяна.
Отметим, что по призыву кандидата в премьер-министры Вазгена Манукяна участники митинга двинулись перекрыли входы в парламент.
«Это наша очередная акция неповиновения. Мы перекрыли  проспект Баграмяна на 10 дней. Мы должны держать эту улицу закрытой, потому что Национальному собранию больше нечего делать. Мы не поддадимся ни на какие провокации, у нас нет проблем с полицией. Не создавайте искусственных столкновений. Мы продолжим нашу акцию протеста на этой улице (речь идет об улице Демирчяна). Предлагаю принести две палатки и поставить их у входов».