Այսօր` ապրիլի 26-ին, Բարձրագույն դատական խորհուրդն աշխատանքային այց է իրականացրել ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարան: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Բարձրագույն դատական խորհրդի աշխատակազմի Մամուլի եւ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից։
Խորհրդի անդամները նախ ծանոթացել են դատավորների, աշխատակազմի, գրասենյակի աշխատանքային պայմաններին, եղել Վերաքննիչ վարչական դատարանի շենքում տեղակայված դատարանների արխիվում:
Դատավորների հետ խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են վարչական արդարադատության արդյունավետության բարձրացման կառուցակարգերն ու հնարավորությունները, նաեւ դատավորների կեսաթոշակին եւ ծանրաբեռնվածությանը վերաբերող հարցեր:
Վերաքննիչ վարչական դատարանի դատավորները Բարձրագույն դատական խորհրդին ներկայացրել են ոլորտում առկա հիմնախնդիրները, ներկայացրել դրանց լուծման հնարավոր ուղիները:

Members of the Supreme Judicial Council of Armenia today paid a visit to the Administrative Court of Appeal, as reported the Media and Public Relations Service of the SJC.
The members were first introduced to the working conditions of the judges, staff and in the offices and visited the archives of courts located in the building of the Administrative Court of Appeal.
During a consultation, the members and judges discussed the mechanisms and opportunities for increasing effectiveness of administrative justice, as well as issues related to judges’ pensions and their workload.