Հայաստանը Ռուսաստանի Դաշնությունից ձեռք է բերելու 1 մլն դոզա պատվաստանյութ: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 29-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ այդ հարցում կա պայմանավորվածություն։
«Բանակցություններ են վարվում՝ նաև մյուս գործընկերներից շատ մեծ քանակներով պատվաստանյութ բերելու Հայաստան։ Եվ պատկերացրեք, բերենք այդ ամենը, պետական ահռելի միջոցները ծախսենք, և վերջում պարզվի, որ մենք սկզբունքորեն չենք պատվաստվում։ Կստացվի շատ վատ բան, կրկնակի, եռակի վատ էֆեկտ։ Այնպես որ, պատվաստանյութերի վերաբերյալ շահարկումներին պետք է ուշադրություն չդարձնել»,- ասաց Փաշինյանը։
Անդրադառնալով այն տեղեկություններին, որ Հայաստանը covid-ի դեմ պատվաստանյութ է բերել, որի ժամկետը մայիսին լրանում է, վարչապետի պաշտոնակատարն ասաց, որ ամեն ինչ ունի իր ժամկետը։ Եվ քաղաքացիները կպատվաստեն միայն պիտանելիության ժամկետի մեջ գտնվող պատվաստանյութով։

YEREVAN. – Armenia will acquire 1 million doses of COVID-19 vaccines from Russia. Acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated about this at Thursday’s Cabinet meeting of the interim government, adding that there is an arrangement on this matter.
"Negotiations are underway to bring a huge number of vaccines to Armenia from other partners, too. And imagine, let's bring all that, spend huge state funds, and in the end it turns out that we are not getting vaccinated in principle. It will turn out to be a very bad thing, a double, triple bad effect. So, we should not pay attention to speculations about the vaccines," Pashinyan added.
And referring to the information that Armenia has brought coronavirus vaccines that expire in May, the acting premier said that the people will be vaccinated only with the vaccines that are not expired.