Հայաստանը Ռուսաստանի Դաշնությունից ձեռք է բերելու 1 մլն դոզա պատվաստանյութ: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 29-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ այդ հարցում կա պայմանավորվածություն։
«Բանակցություններ են վարվում՝ նաև մյուս գործընկերներից շատ մեծ քանակներով պատվաստանյութ բերելու Հայաստան։ Եվ պատկերացրեք, բերենք այդ ամենը, պետական ահռելի միջոցները ծախսենք, և վերջում պարզվի, որ մենք սկզբունքորեն չենք պատվաստվում։ Կստացվի շատ վատ բան, կրկնակի, եռակի վատ էֆեկտ։ Այնպես որ, պատվաստանյութերի վերաբերյալ շահարկումներին պետք է ուշադրություն չդարձնել»,- ասաց Փաշինյանը։
Անդրադառնալով այն տեղեկություններին, որ Հայաստանը covid-ի դեմ պատվաստանյութ է բերել, որի ժամկետը մայիսին լրանում է, վարչապետի պաշտոնակատարն ասաց, որ ամեն ինչ ունի իր ժամկետը։ Եվ քաղաքացիները կպատվաստեն միայն պիտանելիության ժամկետի մեջ գտնվող պատվաստանյութով։

Армения приобретет у России 1 млн. доз вакцины. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 29 апреля и.о. премьер-министра республики Никол Пашинян, добавив, что по этому вопросу имеется договоренность.
«Ведутся переговоры о доставке в Армению больших партий вакцины и от других партнеров. И представьте, мы привезем все это, потратим огромные государственные средства, в итоге окажется, что мы принципиально не вакцинируемся. Будет очень плохо, двойной, тройной плохой эффект. Так что мы не должны обращать внимание на спекуляции вокруг темы вакцин», - сказал Пашинян.
Касаясь разговоров о том, что Армения приобрела вакцины против коронавируса, срок действия которых истекает в мае, глава кабмина заверил, что  граждане будут вакцинированы только той вакциной, у которой срок годности не истек.