ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը մեկնաբանել է ադրբեջանցիների հրապարակած տեսանյութը, թե իբր իրենք հաստատվել են Սևանա լճից ուղիղ գծով 5 կմ հեռավորության վրա և բարձունք են գրավել:
ՀՀ ՊՆ-ից Armenpress.am-ին հայտնել են, որ թշնամին Սևանից ուղիղ գծով 30 կմ հեռավորության վրա է գտնվում:
«Նրանք ՀՀ տարածք չեն մտել և որևէ բարձունք չեն գրավել: Այն բարձունքը, որը երևում է տեսանյութում, գտնվում է  սահմանագծի վրա: Այդ սահմանագծի տարբեր հատվածներում, տարբեր բարձունքների վրա մենք էլ ունենք դիրքեր ու մարտական հերթապահություն ենք իրականացնում»,- նշեցին ՊՆ-ից:

The Republic of Armenia Ministry of Defense (RA MOD) has commented on the video released by the Azerbaijanis that, as if, they had settled 5 km—in a straight line—from Lake Sevan and captured a hill.
The MOD told Armenpress that the adversary is actually located 30 km—in a straight line—from Lake Sevan. "They have not entered the RA territory and have not captured any hill. The hill seen in the video is on the border. We, too, have positions and are carrying out combat duty at various parts, on various hills of that border," the MOD informed.