Սիրիայում այսօր` հունիսի 24-ին առնվազն 5 մարդ է մահացել, երբ անվտանգության ուժերը կրակ են բացել ցուցարարների վրա Դամասկոսից հարավ գտնվող Ալ-Կիսուահ քաղաքում: Եվս 6 մարդ վիրավորվել է: Այս մասին հաղորդում են իրավապաշտպանները:
Սիրիայի մի քանի քաղաքներում այսօր, ավանդական ուրբաթօրյա աղոթքից հետո, բողոքի ակցիաներ են տեղի ունեցել` երկրի նախագահ Բաշար Ասադի հրաժարականի պահանջով:
Հոմս քաղաքում, որտեղ ցուցարարները փողոց են ելել «Բաշարն այլեւս իմ նախագահը չէ» կարգախոսով, լսվել են կրակոցներ: Հալեպում ավելի քան 15 ցուցարար ձերբակալվել է:
Տեղեկություններ են ստացվում, որ Դամասկոսում խափանումներ կան ինտերնետի եւ բջջային կապի աշխատանքում, հաղորդում է «Ազատությունը»:

В Сирии 24 июня не менее пяти человек погибли, когда силы безопасности открыли огонь по демонстрантам в городе Аль-Кисуах к югу от Дамаска. Еще шестеро получили ранения. Об этом сообщают правозащитники.
В нескольких городах Сирии сегодня, после традиционных пятничных молитв, прошли акции протеста с требованием отставки президента Башара Асада.
В городе Хомс, где демонстранты вышли на улицы под лозунгом «Башар - больше не мой президент», были слышны  выстрелы. В городе Алеппо на севере страны  не менее 15 манифестантов арестованы.
Поступают также сообщения о срывах в работе Интернета и мобильной связи в пригородах Дамаска, передает радио «Свобода».