Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին շնորհավորել է երկրի Սահմանադրական դատարանի անդամներին` կառույցի 15-ամյակի կապակցությամբ:
«Հարցումների համաձայն, այսօր դատարանին վստահում է բնակչության ավելի քան 60 տոկոսը, ինչը լավ արդյունք է»,- հայտարարել է Սահակաշվիլին:
«Լավ դատավորները ծառերի վրա չեն աճում, պատահական փողոցներում չեն զբոսնում: Այդ ամենը ձեռք է բերվում հկայական աշխատանքի շնորհիվ»,- նշել է նա:
Սահակաշվիլիի խոսքով, «պետությունը երբեք չի խառնվել դատարանի գործերին, բացառությամբ մեկ դեպքի, երբ որոշել է Սահմանադրական դատարանը տեղափոխել Բաթումի», հաղորդում է «Գռուզիա online»-ը:

Президент Грузии Михаил Саакашвили поздравил судей Конституционного суда Грузии с 15-летним юбилеем структуры.
«Согласно опросам, сегодня суду доверяют более 60% населения, что является хорошим результатом», - заявил Саакашвили.
«Хорошие судьи не растут ни на дереве, ни случайно прохаживают по улицам. Все это достигнуто в результате огромного труда», - отметил он.
По словам Саакашвили, «государство никогда не вмешивалось в деятельность суда кроме одного случая – когда он издал приказ о переносе Конституционного суда в Батуми», передает «Грузия online».