Հունիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը՝ Ռուսաստանի Դաշնության, Ղազախստանի եւ Բելառուսի դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների, բարձրաստիճան սպաների ուղեկցությամբ այցելել է Հաղթանակի զբոսայգի, ծաղկեպսակներ դրել անմար կրակի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով Հայրենական մեծ պատերազմում զոհված մարտիկների հիշատակին:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այնուհետեւ նրանք այցելել են Վետերանների միություն՝ հանդիպելու եւ երախտիք հայտնելու հաղթանակը կերտած վետերաններին:
Հիշեցնենք, որ 80 տարի առաջ այս օրը ֆաշիստական Գերմանիան, առանց պատերազմ հայտարարելու, հարձակվեց Խորհրդային Միության վրա: Խորհրդային բազմազգ ժողովուրդների կողքին արիաբար մարտնչեցին նաեւ մեր հայրենակիցները. անգնահատելի է հայերի ներդրումն ընդհանուր հաղթանակի նվաճման գործում: Հունիսի 22-ը հիշատակի օր է պատերազմի մասնակից բոլոր երկրներում:

Today Armenia’s acting Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan, along with representatives of the diplomatic corps and top officers of the Russian Federation, Kazakhstan and Belarus, visited Victory Park where he laid wreaths near the eternal flame in memory of the fighters who fell in the Great Patriotic War.
As reported the Armenian Ministry of Defense, afterwards, they paid a visit to the Union of Veterans of Armenia to meet and express gratitude to the war veterans who shaped the victory.
Eighty years ago today, Fascist Germany attacked the Soviet Union without declaring a war. Armenians also fought courageously with the multiethnic Soviet nations and made an invaluable contribution to achievement of victory. June 22nd is a day of remembrance in all countries that participated in the war.