Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը լիկբեզ է անցկացրել երկրի առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի համար եւ հիշեցրել է 1996-ի ընտրությունների կեղծիքները:
«Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում Գրիգորյանը փորձել է բացատրել, թե ինչու է վերջին ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիրը» 200 000 ձայն կորցրել՝ 2018-ի ընտրությունների համեմատ: Ըստ Գրիգորյանի, դրանք աշխատանքից հեռացվածներն ու զայրացածներն են, եւ իհարկե կան պարզապես դժգոհներ:
Ինչ վերաբերում է զանգվածային խախտումներին, ապա Գրիգորյանը վստահ է. «Նրանք, ովքեր խոսում են խախտումների մասին, ելնում են իրենց սեփական փորձից: Կար նաեւ մի ուժ, որը պնդում էր, որ քաղաքացիական պատերազմ է լինելու: 1996-ի ընտրությունները կեղծվել են (ակնարկ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին), բայց այդպես էլ չհասկացան, թե ինչ է տեղի ունեցել 2018-ին Հայաստանում: Հետընտրական գործընթացներ չեն կարող լինել, քանի որ ընտրություններն ազատ եւ արդար են եղել»: Որտե՞ղ են փաստերը, պահանջեց Գրիգորյանը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел ликбез для первого президента страны Левона Тер-Петросяна и напомнил фальсификации на выборах 1996 г.
В интервью радиостанции «Свобода» Григорян попытался объяснить, почему «Гражданский договор» на последних выборах потерял голоса 200 тысяч человек в сравнении с выборами 2018 г. По мнению Григоряна, это те, кто был уволен и обозлился, ну и конечно есть просто недовольные.
Что касается массовых нарушений, то Григорян уверен: «Те, кто говорят о нарушениях, исходят из своего опыта. Еще была сила, утверждавшая, что будет гражданская война. Сфальсифировали выборы 1996 г. (намек на Левона Тер-Петросяна) но так и не поняли, что произошло в 2018 г в Армении. Поствыборных процессов не может быть, потому что выборы свободные и справедливые». Где же факты? потребовал Григорян.