Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը լիկբեզ է անցկացրել երկրի առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի համար եւ հիշեցրել է 1996-ի ընտրությունների կեղծիքները:
«Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում Գրիգորյանը փորձել է բացատրել, թե ինչու է վերջին ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիրը» 200 000 ձայն կորցրել՝ 2018-ի ընտրությունների համեմատ: Ըստ Գրիգորյանի, դրանք աշխատանքից հեռացվածներն ու զայրացածներն են, եւ իհարկե կան պարզապես դժգոհներ:
Ինչ վերաբերում է զանգվածային խախտումներին, ապա Գրիգորյանը վստահ է. «Նրանք, ովքեր խոսում են խախտումների մասին, ելնում են իրենց սեփական փորձից: Կար նաեւ մի ուժ, որը պնդում էր, որ քաղաքացիական պատերազմ է լինելու: 1996-ի ընտրությունները կեղծվել են (ակնարկ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին), բայց այդպես էլ չհասկացան, թե ինչ է տեղի ունեցել 2018-ին Հայաստանում: Հետընտրական գործընթացներ չեն կարող լինել, քանի որ ընտրություններն ազատ եւ արդար են եղել»: Որտե՞ղ են փաստերը, պահանջեց Գրիգորյանը:

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan today gave a rundown for first President of Armenia Levon Ter-Petrosyan and reminded him of the electoral fraud during the 1996 presidential elections.
In an interview with RFE/RL Armenian Service, Grigoryan tried to explain why Civil Contract Party lost 200,000 votes in the recent elections compared with the snap parliamentary elections held in 2018. According to him, those who didn’t cast their votes for Civil Contract Party are the ones who have lost their jobs, the ones who are frustrated and the ones who are simply discontent.
As far as the massive violations are concerned, Grigoryan said the following: “I am certain that those who talk about electoral violations talk about them based on their experience. There was also a political force that claimed that there would be a civil war. The elections of 1996 were falsified (hint to Levon Ter-Petrosyan), but nobody ever understood what happened in 2018 in Armenia. There can’t be post-election processes in Armenia since the elections were free and fair. Where are the facts?”