Օձունի համայնքապետը Ոստիկանությունում հաղորդում է տվել իր նկատմամբ կատարված հանցագործության վերաբերյալ։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը իր ֆեյսբուքյան էջում:
«ՀՀ գլխավոր դատախազը հանձնարարել է դրա հիման վրա անմիջապես հարուցել քրեական գործ։
Հարուցումից հետո քրեական գործն անհապաղ պահանջվելու է՝ քննչական ենթակայության կարգով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն ուղարկելու համար»,- գրել է նա։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լոռվա մարզպետարանում պահանջ է դրվել նաեւ Օձունի համայնքապետ Արսեն Տիտանյանի առջեւ, եւ երբ նա հրաժարվել է կատարել մարզպետի պահանջը, հենց մարզպետարանի շենքում ծեծի է ենթարկվել։

Глава общины Одзуна представил в  полицию сообщение о совершенном против него преступлении. Об этом заявил на своей странице в Facebook советник генерального прокурора РА Гор Абрамян.
«Генпрокуратура поручила немедленно возбудить уголовное дело по этому поводу», - написал он, добавив, что после возбуждения дела оно будет передано в Специальную следственную службу.
Как сообщалось ранее,  глава общины Одзун Арсен Титанян  был избит в здании областной администрации за отказ выполнить требование губернатора.