ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ եւ նրան հաջողություններ մաղթել ՀՀ նոր կառավարության ձեւավորման գործում:
Ինչպես հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, հեռախոսազրույցի ընթացքում հաստատվել է փոխադարձ պատրաստակամությունը՝ ամրապնդելու հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները:
«ԼՂ հարցով կարծիքներ են փոխանակվել, ընդգծվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ին ՌԴ, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի առաջնորդների ձեռքբերված համաձայնությունների իրականացման կարեւորությունը: Ռուսական կողմը կշարունակի ակտիվ միջնորդական ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում կայունության ապահովմանը: Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել անձնական շփումները»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Президент России Владимир Путин поздравил Никола Пашиняна с победой возглавляемой им партии «Гражданский договор» на внеочередных выборах в Национальное собрание и пожелал успехов в процессе формирования нового правительства Армении.
Как сообщает пресс-служба Кремля, в ходе телефонной беседы подтверждён обоюдный настрой на всемерное укрепление российско-армянских союзнических отношений.
«В ходе обмена мнениями по Нагорному Карабаху подчёркнута важность последовательной реализации договорённостей лидеров России, Армении и Азербайджана от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года. Российская сторона продолжит активные посреднические усилия, нацеленные на обеспечение стабильности в регионе.