Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում այսօր՝ հունիսի 24–ին,  հայտնաբերվել եւ տարհանվել է եւս մեկ աճյուն: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԻՊԾ պաշտոնական կայքից։
«Նախնական տվյալներով նա ռազմական գործողությունների մասնակից է: Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբաժշկական փորձաքննությունից հետո:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչեւ 2021 թվականի հունիսի 24-ը, Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներից հայտնաբերվել եւ տարհանվել է 1585 աճյուն:
Որոնումները կշարունակվեն նաեւ առաջիկայում: Ուղղությունների եւ արդյունքների մասին ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկատվություն»,– ասվում է հաղորդագրության մեջ։

After searches conducted in Varanda (Fizuli) region, the remains of another serviceman were found today, the State Service for Emergency Situations of Artsakh (Nagorno-Karabakh) reported.
“According to preliminary data, the serviceman is a veteran of the hostilities, and he will be identified after a forensic medicine expert examination.
Since November 13, 2020, the remains of 1,585 servicemen have been found and removed from the territories that are currently under Azerbaijan’s control.
Search efforts will continue. The Service will provide further information about the directions and results,” the press release reads.