81 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասուն ունենք, որ անցել է սահմանի այն կողմը։ Այս մասին հուլիսի 7-ի մամուլի ասուլիսում ասել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
Նրա խոսքով՝ հարցի վերաբերյալ վերջնական որոշում առայժմ չկա։ «Որոշակի աշխատանքներ են տարվում, բանակցություններ։ Այդ 81 գլուխ անասունը պատկանում է 5 ընտանիքի։ Մենք նրանց հետ աշխատում ենք, մենք հանդիպել ենք նրանց հետ, եւ այս ընթացքում նրանց ոչ զգալի ֆինանսական օգնություն ենք ցուցաբերել։ Եթե այդ գլխաքանակը չհաջողվի վերադարձնել, ապա պետությունն ինչ-որ բան կմտածի ու կնախաձեռնի։ Առայժմ սպասենք ու տեսնենք, թե ինչպես կզարգանա այս պրոցեսը»,- ասել է Սանոսյանը։

У нас имеется 81 поголовье крупного рогатого скота, которое перешло по ту сторону границы. Об этом на пресс-конференции 7 июля заявил губернатор Гегаркуникской области Армении Гнел Саносян.
По его словам, окончательного решения этой проблемы пока нет. «Ведутся определенные работы, переговоры. Это 81 поголовье принадлежит 5 семьям. Мы с ними работаем, мы с ними встречались, и за это время оказали им незначительную финансовую помощь. Если это поголовье не удастся вернуть, то государство что-нибудь придумает и инициирует. Пока подождем и посмотрим, как будет развиваться данный процесс», - отметил Саносян.