Իշխանությունները շարունակում են նախընտրական փուլում սկսված բռնաճնշումները «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչների նկատմամբ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Հայաստան» դաշինքը:
Հայտարարությունում նաեւ ասվում է. «Վերջին օրերին «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամների, «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ցուցակում ներգրավված անձանց նկատմամբ իրականացվում են քաղաքական հետապնդումներ, կատարվում են ապօրինի գործողություններ:
Ներհասարակական ճգնաժամի այսօրինակ նորանոր դրսևորումներն ավելի են խորացնում երկրում առկա քաղաքական ճգնաժամը: Այսպիսով՝ շարունակվում են երկրում մեկ մարդու իշխանություն հաստատելու փորձերը:
Հակաօրինական այս գործողությունների նպատակը պարզ է՝ թուլացնել խորհրդարանի ամենամեծ ընդդիմադիր խմբակցությանը, նրան շեղել երկրի ներքին ու արտաքին սպառնալիքներին դիմակայելուն ուղղված պայքարից:
«Հայաստան» դաշինքը խստորեն դատապարտում է իշխանության այս գործելաոճը:
Մենք հաստատակամ ենք՝ շարունակելու երկիրն աղետի հասցրած վարչախմբի դեմ պայքարը: Քաղաքական հալածանքների, ապօրինի գործողությունների բոլոր մեղավորները պատասխան են տալու»:

Authorities continue the repression they had started during the pre-election period against the members of the "Armenia" bloc. The latter, which is led by second President Robert Kocharyan, noted this in a statement it released Thursday.
"Political persecution is being carried out, illegal actions are being taken in recent days against the members of the board of the Reviving Armenia Party, the persons on the electoral list of the ‘Armenia’ bloc.
Such new manifestations of the internal social crisis further deepen the existing political crisis in the country. Thus, attempts to establish one-man rule in the country continue.
The purpose of these illegal actions is clear: to weaken the largest opposition faction in [the new] parliament, to divert it from the fight aimed at resisting internal and external threats to the country.
The ‘Armenia’ bloc strongly condemns this working style of the authorities.
We are determined to continue the fight against the regime that wreaked havoc on the country. All those guilty of political persecution, illegal actions will answer," the statement of "Armenia" bloc also reads.