Դատախազությունը միջնորդություն է ներկայացրել ԿԸՀ-ին՝ Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու եւ նրան ազատությունից զրկելու համաձայնություն տալու նպատակով: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
Նշենք, որ նախօրեին նման միջոնդրություն էր ներկայացվել Սիսիանի համայնքապետ Արթուր Սարգսյանի վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ այս պահին կալանավորված են Սյունիքի 4 համայնքապետերը` Մեղրի համայնքի ղեկավար Մխիթար Զաքարյանը, Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը, Որոտան համայնքի համայնքապետ Սուրեն Օհանջանյանը և Քարահունջի ղեկավար Լուսինե Ավետյանը։

The Prosecutor General’s Office of Armenia has submitted a petition to the Central Electoral Commission to launch criminal prosecution against Mayor of Goris Arush Arushanyan and receive consent to deprive him of liberty, as reported Advisor to the Prosecutor General Gor Abrahamyan.
Yesterday the Prosecutor General’s Office also submitted a petition to launch criminal prosecution against Mayor of Sisian Artur Sargsyan.
Currently, the heads of four communities of Syunik Province are under arrest, including Mayor of Meghri Mkhitar Zakaryan, Mayor of Kajaran Manvel Paramazyan, head of Vorotan village Suren Ohanjanyan and head of Karahunj district Lusine Avetyan.