Այսօր վաղ առավոտից Քաջարանում ստորագրահավաք է սկսվել հաջակցություն համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի։ Համաքաղաքացիների կարծիքով՝ նրա կալանավորումը անարդարացի է, պահանջում են ազատ արձակել իրենց համայնքապետին։
«Իր աշխատանքոեվ ապացուցել է իր հայրենասեր լինելը, 44-օրյա պատերազմի ընթացքում կամավոր պայքարել է հանուն մեր պետության անվբտանգ սահմանների: Առանց նրա Քաջարան քաղաքը համարվում է գլխատված քաղաք»,-ասաց բնակիչներից մեկը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 9-ին Մանվել Փարամազյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-178-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Առաջադրված մեղադրանքները Մանվել Փարամազյանը չի ընդունում, գտնում է, որ այս ամենը իր նկատմամբ սանձազերծված քաղաքական հետապնդման շղթայի մի մասն է:

Citizens of Kajaran launched a petition in support of their mayor Manvel Paramazyan this morning. They say his arrest is unfair and demand his release.
“Paramazyan has proved that he is a patriot with his work. During the 44-day war [in Nagorno-Karabakh], he fought for the security of our borders. Kajaran is considered ‘headless’ without him,” one of the residents said.
On July 9, Manvel Paramazyan was charged with receiving a bribe and obstructing the free realization of the elector’s will. Paramazyan doesn’t accept the charges and finds that all this is a part of the chain of political persecution against him.