Արարատի մարզի Երասխ համայնքի ղեկավար Ռադիկ Օղիկյանի վիրահատությունն ավարտվել է։ Մեր տեղեկություններով՝ համայնքապետի վիրահատությունը լավ է անցել, նրա վիճակը կայուն է։ Ռադիկ Օղիկյանին արդեն տեղափոխել են հիվանդասենյակ։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ հունիսի 19-ին, Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ ադրբեջանական զինված ուժերը ժամը 18:40-ից սկսած տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից գնդակոծել են հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերը: Կիրառվել են նաեւ ականանետեր: Իրադրությունը հանդարտվել է գիշերը ժամը՝ 02։00-ին։
Փոխհրաձգության ընթացքում վիրավորում էր ստացել Երասխի համայնքապետ Ռադիկ Օղիկյանը, որը փորձում էր կազմակերպել ադրբեջանցիների գործողությունների արդյունքում բռնկված հրդեհը մարելու աշխատանքները։
Նշենք, որ Ռադիկ Օղիկյանը նախօրեի գիշերն էր տեղափոխվել «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն «Արարատի հիվանդանոց» բժշկական կենտրոնից։

The surgery that head of Yeraskh village of Ararat Province of Armenia Radik Oghikyan underwent is over. According to Armenian News-NEWS.am’s sources, the surgery went well. Oghikyan is in stable condition and has already been transferred to his hospital room.
On July 19, the Ministry of Defense of Armenia reported that starting from 6:40pm, the Azerbaijani Armed Forces shelled the Armenian military posts located in the Yeraskh sector of the Armenian-Azerbaijani border with firearms of various calibers. They also used mortars. The situation was calm at 2am.
After the shootings, head of Yeraskh village Radik Oghikyan was wounded while trying to organize the activities to extinguish the fire that had broken out as a result of the Azerbaijanis’ operations.