Արցախում հուլիսի 19-ին, ժամը 16:00-ին «Շտապ բժշկական օգնության կայան» ՓԲԸ-ից հաղորդում է ստացվել, որ կանչով մեկնած խումբը Ստեփամակերտ քաղաքի Անդրանիկի փողոցի վրա գտնվող եկեղեցու հարակից տարածքից հայտնաբերել է Հ. Ա.-ի (ծնված 1963թ. հաշվառված՝ ք. Ստեփանակերտ) դին:
Արցախի ՆԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ԱՀ առողջապահության նախարարության «Դատաբժշկական փորձաքննությունների բյուրո» ՓԲԸ-ից հաղորդել են, որ Հ. Ա.-ի դիակի վրա առկա են ձախից ստորին ծնոտի կրծքավանդակի առաջնային մակերեսի, ձախ բազկի ձախից գոտկային շրջանում զույգ սրունքների առաջնային մակերեսի կապտուկներ և արյունազեղումներ:
Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Ստեփանակերտ քաղաքի վարչությունը:

On July 19 at 4pm the Emergency Medical Assistance Station in Artsakh (Nagorno-Karabakh) sent a report stating that an emergency assistance group had found the body of a citizen of Stepanakert in an area near a church located on one of the local streets.
The Ministry of Internal Affairs of Artsakh informs that the Forensic Medicine Expert Examinations Bureau of the Ministry of Health reported that there are bruises and bleeding on the lower jaw from the left, the frontal surface of the chest and the frontal surface of the twin shins in the belt area from the left side of the left arm.
Forensic medicine expert examination has been designated, and police officers of Stepanakert are dealing with inspection.