Իսրայելի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից 30 տարի անց Ադրբեջանը Թել Ավիվում առեւտրի եւ զբոսաշրջության գրասենյակ է բացել:
Զբոսաշրջության նախարարությունը հայտարարել է, որ գրասենյակի բացումը նախնական քայլ է Իսրայելում Ադրբեջանի դեսպանատան բացման ուղղությամբ, փոխանցում է Jpost-ը:
2020 թվականին երկրների միջեւ ապրանքաշրջանառությունը մոտ 200 միլիոն դոլար էր՝ առանց նավթի մատակարարումների: Իսրայելական ընկերությունները ներկայացված են Ադրբեջանում տարբեր ոլորտներում՝ ճանապարհաշինությունից մինչեւ հեռահաղորդակցություն եւ բժշկություն:

Azerbaijan has opened a trade and tourism office in Tel Aviv 30 years after the establishment of diplomatic relations with Israel.
The Ministry of Tourism says the opening of the office is an initial step towards the opening of the Embassy of Azerbaijan in Israel, Jpost reports.
In 2020, the trade turnover was nearly $200,000,000, without oil supplies. Israeli companies are represented in various sectors in Azerbaijan, starting from road construction and ending with telecommunication and medicine.