Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Ալբերտո Ֆերնանդեսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պասշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Արգենտինայի նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Պարոն Վարչապետ,
պատիվ ունեմ փոխանցելու Ձեզ իմ լավագույն բարեմաղթանքները` հունիսի 20-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակից հետո` որպես Հայաստանի կառավարության ղեկավար հաստատվելու և հաջողություններ մաղթելու Ձեր կառավարման մեջ:
Հիմնվելով այն սկզբունքների և արժեքների վրա, որ մեր երկրները կիսում են, ինչպես նաև այն ամուր կապը, որ միավորում է մեր հասարակություններին՝ այս նամակի միջոցով ցանկանում եմ հայտնել համոզմունք, որ մոտ ապագայում մենք միասին կկարողանանք հաղթահարել դժվար պատմական մարտահրավերները, որոնք մենք ապրում ենք այսօր:
Վերահաստատում եմ իմ կառավարության պատրաստակամությունը՝ շարունակել ամրապնդել բարեկամության և համագործակցության ավանդական կապերը՝ հիմնված փոխըմբռնման և հարգանքի վրա, որոնք միավորում են Արգենտինան և Հայաստանը:
Մեր հողի վրա հայկական ծագումով կարևոր համայնքի ներկայությունը նպաստում է այս մտերմությանը և հարստացնում մեր մշակույթը՝ մեզ հիշեցնելով այն ներուժի մասին, որը մենք դեռ կարող ենք զարգացնել մեր բոլոր փոխանակումներում: Ջերմորեն ողջունում եմ Ձեզ և հայտնում հարգանքիս հավաստիքը»:

President of Argentina Alberto Fernandez has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan to congratulate him on being appointed Prime Minister of Armenia. The message particularly states the following:
“Mr. Prime Minister,
It is an honor for me to convey my best wishes to you on becoming the head of the Government of Armenia following the victory in the parliamentary elections held on June 20 and to wish you success.
Based on the principles and values that our countries share, as well as the strong ties that unite our societies, with this letter, I would like to express certainty that together we will be able to overcome the difficult historical challenges in the near future.
I reaffirm my government’s willingness to continue to strengthen the traditional friendship and cooperation hinged on mutual understanding and respect that unite Argentina and Armenia.
The presence of the major Armenian community on our land contributes to these close ties and enrichens our culture and reminds us of the potential that we can still use in all of our exchanges. I cordially salute you and express the assurances of my highest consideration.”