Նախօրեին՝ նախնական տվյալով՝ կասետային ռումբի պայթյունից, Արցախի Մարտունու շրջանի Նոր շեն համայնքի տարածքում ինժեներահետախուզական աշխատանքներ իրականացնելիս վիրավորում ստացած երեք քաղաքացիներից  երկուսի առողջական վիճակը շարունակում է նույնը մնալ՝ ծայրահեղ ծանր եւ միջին ծանրության։ Այս մասին NEWS.am-ին փոխանցեցին Արցախի Առողջապահության նախարարությունից։
«Ծայրահեղ ծանր եւ միջին ծանրության վիճակում գտնվողները երեկ վիրահատվել են։ Նրանք այս պահին գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում։ Ծանր վիճակում գտնվող հիվանդի վիճակը լավ է, բայց դուրս գրման ենթակա չէ»,– ասացին Առողջապահության նախարարությունից։
Հիշեցնենք՝ Արցախի ԱԻՊԾ–ը երեկ՝ օգոստոստի 11–ին, հաղորդել էր, որ  Արցախում կասետային ռումբ է պայթել, 2 սակրավոր վիրավորում են ստացել։ Ավելի ուշ մեզ հետ զրույցում Առողջապահության նախարարությունից ասել էին, որ վիրավորում ստացածները երեքն են։

The condition of the two of the three persons injured in Wednesday’s cluster bomb explosion—according to preliminary information—in Nor Shen village of Martuni region of Artsakh (Nagorno-Karabakh) remains the same: critical, and moderate. The Ministry of Health of Artsakh informed Armenian News-NEWS.am about this on Thursday.
"Those who are in critical and moderate condition underwent surgery yesterday. They are currently at the intensive care unit. The condition of the patient in severe condition is good, but he cannot be discharged [from the hospital yet]," the ministry added.
The Artsakh State Service of Emergency Situations had reported Wednesday that a cluster bomb had exploded in Artsakh, injuring two sappers. Later, the Artsakh Ministry of Health said that there were three injured.
3 sappers injured from cluster bomb explosion in Artsakh, one of them is in extremely critical condition