Սեպտեմբերին Պետդումայի ընտրություններից հետո Ռուսաստանը կշարունակի իր արտաքին քաղաքականությունը, որն ուղղված է բարենպաստ արտաքին պայմանների ստեղծմանը ներքին զարգացման համար, հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը:
Լավրովի խոսքով՝ Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական խնդիրն է առավել բարենպաստ արտաքին պայմանների ստեղծումը երկրի ներքին զարգացման համար, բնակչության բարեկեցության բարձրացումը եւ միջազգային ասպարեզում Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիների եւ բիզնեսի իրավունքների ապահովումը: .
«Մենք ունենք բոլոր հիմքերը, որպեսզի արտաքին քաղաքականությունն արտացոլի մեր առջեւ դրված խնդիրները»,- հավելել է:

Россия после выборов в Госдуму в сентябре продолжит свой внешнеполитический курс, направленный на создание благоприятных внешних условий для внутреннего развития, заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров. Об этом сообщает ТАСС.
По словам Лаврова, главной задачей внешней политики России является создание максимально благоприятных внешних условий для внутреннего развития страны, повышения благосостояния населения, обеспечения прав граждан РФ и бизнеса на международной арене.
«Мы имеем все основания для того, чтобы внешняя политика отражала те задачи, которые перед нами поставлены», - добавил он.