Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը կմեկնի Ռուսաստան եւ Ուկրաինա, հայտնում է Deutsche Welle-ն՝ վկայակոչելով Գերմանիայի կառավարության ներկայացուցիչ Շտեֆեն Զայբերտին:
Մերկելն օգոստոսի 20-ին կժամանի Մոսկվա, որտեղ կհանդիպի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Իսկ օգոստոսի 22-ին Գերմանիայի կանցլերը կայցելի Ուկրաինա: Երկու այցերն էլ կտեւեն մեկ օր, ասել է Գերմանիայի կառավարության ներկայացուցիչը:
Ավելի վաղ Ուկրաինայի նախագահի մամուլի քարտուղար Սերխի Նիկիֆորովը հայտնել էր, որ Անգելա Մերկելը եւ Վլադիմիր Զելենսկին կքննարկեն անվտանգության հարցերը եւ երկկողմ հարաբերությունները:

Канцлер Германии Ангела Меркель отправится в Россию и Украину, сообщает Deutsche Welle со ссылкой на официального представителя правительства ФРГ Штеффена Зайберта.
Меркель прибудет в Москву 20 августа, где встретится с президентом РФ Владимиром Путиным. А 22 августа канцлер ФРГ посетит Украину. Оба визита продлятся один день, уточнил представитель германского правительства.
Ранее пресс-секретарь президента Украины Сергей Никифоров сообщил, что Ангела Меркель и Владимир Зеленский обсудят вопросы безопасности и двусторонние отношения.