Արցախի Հանրապետությունում հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Արգիշտի Տիգրանի Շահնազարյանը: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«Այսօր, ժամը 15:20-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ սադրանքի են դիմել, խախտելով հրադադարն ու թիրախային կրակ բացելով Արցախի Թաղավարդ բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ մարտական դիքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Արգիշտի Տիգրանի Շահնազարյանը:
ՊԲ ստորաբաժանումների հակազդող գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է»,-ասվում է հաղորդագրությունում:

In Artsakh, a conscript soldier, Private Argishti Shakhnazaryan, received a gunshot woun, the press service of the Artsakh Republic Ministry of Defense reported.
“Today, at about 15:20, units of the Azerbaijani Armed Forces once again resorted to provocation, violating the ceasefire, and began shelling at the combat positions of the NKR Defense Army located in the direction of the Tagavard settlement, as a result of which a conscript received a gunshot wound, Private Argishti Shakhnazaryan. The units of the Defense Army suppressed enemy fire,” the message says.