Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 21-ին Երևանում հանդիպել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի հիմնադիր և նախագահ, բարերար Սամվել Կարապետյանին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից:
«Շնորհակալություն հայտնելով Արցախում իրականացված հումանիտար ծրագրերի համար՝ նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ հետպատերազմյան ժամանակահատվածի խնդիրներն արագ և արդյունավետ հաղթահարելու համար շատ կարևոր է սփյուռքահայության կողմից գործնական ու շարունակական քայլերի իրականացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սոցիալ-տնտեսական ոլորտին վերաբերող խնդիրներ: Սամվել Կարապետյանը նշել է, որ «Տաշիր» ընկերությունների խումբը, ինչպես նախկինում, այնպես էլ այսօր գտնվում է արցախահայության կողքին և առաջիկայում ևս պատրաստվում է մեծածավալ ծրագրեր իրականացնել` ուղղված Արցախի վերազարթոնքին:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը»,- նշված է հաղորդագրությունում։

President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Harutyunyan on Tuesday met with founding President of Tashir Group, benefactor Samvel Karapetyan in Yerevan, as reported the Staff of the President of Artsakh.
Expressing gratitude for the humanitarian programs carried out in Artsakh, President Harutyunyan emphasized that it is very important for Diaspora Armenians to continue to take action to solve the problems in the post-war period quickly and effectively.
During the meeting, the parties discussed socio-economic issues. Karapetyan stated that Tashir Group has always stood and continues to stand with the Armenians of Artsakh and is preparing to carry out large-scale programs for the reawakening of Artsakh.