Սեպտեմբերի 22-ին Իրան-Հայաստան առևտրի պալատի նախագահ Հերվիկ Յարիջանյանը և խորհրդի անդամներն այցելեցին ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանություն և դեսպան Արտաշես Թումանյանին, դեսպանության անձնակազմին շնորհավորեցին Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է դեսպանությունից։
ՀՀ դեսպանը շնորհակալություն հայտնեց պալատի անդամներին, որից հետո հանդիպման մասնակիցներն անդրադարձան Հայաստան-Իրան տնտեսական հարաբերությունների ներկա վիճակին և առաջիկայում սպասվող զարգացումներին։
Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև դեսպանության առաջին քարտուղար Սյուզաննա Նավասարդյանը և երրորդ քարտուղար Գոռ Շահվերդյանը։

Chairman of the Iran-Armenia Chamber of Commerce Hervik Yarijanian and board members today visited the Embassy of Armenia in the Islamic Republic of Iran where they congratulated Ambassador Artashes Tumanyan and the personnel on the occasion of the 30th anniversary of the Independence of Armenia, the Embassy of Armenia reports.
Ambassador Tumanyan expressed gratitude to the members of the Chamber, after which the participants of the meeting touched upon the current state of economic relations between Armenia and Iran and the developments that are expected to unfold soon.
First Secretary of the Embassy of Armenia Syuzanna Navasardyan and Third Secretary Gor Shahverdyan were also attending the meeting.