Կառավարության առաջ բողոքի ակցիա անցկացնից բերման ենթարկված ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության երկու երիտասարդներն ազատ են արձակվել Ոստիկանությունից։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Բերման ենթարկված տղաներն ազատ են արձակվել
«Գոռ Սարգսյանի մասով նյութեր են նախապատրաստվում ծանր վիրավորանք հասցնելու մեղադրանքով։ Ասում են, իբր լրագրողների հետ խոսելու ընթացքում նա ծանր վիրավորանք է հասցրել վարչապետին։ Սակայն ոստիկանությունում որևէ հոդաբաշխ բացատրություն չտվեցին և կոնկրետ չնշեցին, թե որ բառն էր ծանր վիրավորանք։ Բայց քանի որ այսօր Ոստիկանությունը ծառայում է մեկ մարդու և զբաղված է նրա պաշտպանությամբ, այսպես է ստացվում»,- նշեց նա։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա էին իրականացնում ՀՅԴ երիտասարդները: Ոստիկանները նրանցից երկուսին բերման ենթարկեցին: Ակցիայի մասնակիցներին մեկին բերման ենթարկեցին բարձրախոսով խոսելիս, իսկ մյուսին՝ լրագրողների հետ զրուցելիս։

Двух молодых людей из Студенческого союза «Никол Агбалян» АРФД, подвергнутых ранее приводу, отпустили из полицейского отделения. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am депутат от блока «Армения» Гегам Манукян.
«По части Гора Саркисяна готовятся материалы по обвинению в нанесении серьезного оскорбления. Говорят, что в разговоре с журналистами он серьезно оскорбил премьер-министра. Однако в полиции не дали нормального объяснения по данному поводу и не указали, какое конкретное слово является тяжелым оскорблением.
И поскольку сегодня полиция служит одному человеку и занимается его защитой, то получается именно так», - заявил Манукян. Напомним, что молодые члены АРФД 7 октября организовали акцию протеста у здания правительства. Полицейские двоих протестующих подвергли приводу.