Կառավարության առաջ բողոքի ակցիա անցկացնից բերման ենթարկված ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության երկու երիտասարդներն ազատ են արձակվել Ոստիկանությունից։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։
Բերման ենթարկված տղաներն ազատ են արձակվել
«Գոռ Սարգսյանի մասով նյութեր են նախապատրաստվում ծանր վիրավորանք հասցնելու մեղադրանքով։ Ասում են, իբր լրագրողների հետ խոսելու ընթացքում նա ծանր վիրավորանք է հասցրել վարչապետին։ Սակայն ոստիկանությունում որևէ հոդաբաշխ բացատրություն չտվեցին և կոնկրետ չնշեցին, թե որ բառն էր ծանր վիրավորանք։ Բայց քանի որ այսօր Ոստիկանությունը ծառայում է մեկ մարդու և զբաղված է նրա պաշտպանությամբ, այսպես է ստացվում»,- նշեց նա։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա էին իրականացնում ՀՅԴ երիտասարդները: Ոստիկանները նրանցից երկուսին բերման ենթարկեցին: Ակցիայի մասնակիցներին մեկին բերման ենթարկեցին բարձրախոսով խոսելիս, իսկ մյուսին՝ լրագրողների հետ զրուցելիս։

Two young members of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun (ARF-D) political party’s Nigol Aghbalian Student Union who held a protest in front of the government building today have been released from the police station, deputy of the opposition “Armenia” faction of the National Assembly of Armenia Gegham Manukyan said during a conversation with Armenian News-NEWS.am.
“The police are preparing a report on Gor Sargsyan under the charge of heavily insulting. They say Sargsyan allegedly heavily insulted the Prime Minister, but the police didn’t provide a normal explanation and didn’t specifically say which word was a heavy insult. However, things turned out this way because the police are currently serving one person and are busy protecting him,” Manukyan stated.
As reported earlier, young members of the ARF-D held a protest in front of the government building. Police apprehended two of them (one of them was apprehended while speaking via a microphone, and the other was apprehended while talking to reporters).