Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է սփյուռքահայ բարերարների, որոնք պաշտպանական գերատեսչությանը, ինչպես նաև արտակարգ իրավիճակների և շրջակա միջավայրի նախարարություններին, թեթև ամենագնացների խմբաքանակ են նվիրել:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով հյուրերին՝ Արշակ Կարապետյանը հավաստիացրել է, որ թեպետ արվում է առավելագույնը` զինված ուժերն օր առաջ անհրաժեշտ ավտոտեխնիկայով համալրելու համար, այնուհանդերձ, Հայրենիքի պաշտպանության գործին աջակցելու պատրաստակամության այսպիսի դրսևորումները ողջունելի են և, միևնույն ժամանակ, ամրապնդում են բանակ-հասարակություն կապը։
Զինված ուժերին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար, պաշտպանության նախարարի հրամանով, սփյուռքահայ բարերարները պարգևատրվել են «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

Minister of Defense of Armenia Arshak Karapetyan today received Diaspora Armenian benefactors, who have donated a consignment of light all-purpose vehicles to the Ministry of Defense, as well as the Ministries of Emergency Situations and Environment.
As reported the Armenian Ministry of Defense, Karapetyan greeted the guests and assured that even though the ministry is doing its best to replenish the Armed Forces with necessary automotive equipment, such expressions of willingness to support homeland defense are welcomed and help strengthen the army-society bond.
By the order of the defense minister, Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan awarded the Diaspora Armenian benefactors the Medal for Military Cooperation for their ongoing support to the Armed Forces of Armenia.