Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խոստովանել է, որ դեռ չի որոշել` կառաջադրվի՞ արդյոք 2024 թվականին գլխավոր պետական պաշտոնում:
«Այո, [Ռուսաստանի] սահմանադրությունն ինձ թույլ է տալիս դա անել, առաջադրվել հաջորդ ժամկետի համար, բայց այս հարցով դեռ որոշում չի կայացվել»,- ասել է պետության ղեկավարը:
«Ռուսական էներգետիկ շաբաթ» ֆորումի լիագումար նիստի ավարտին Պուտինը պատասխանել է ամերիկյան CNBC հեռուստաալիքի լրագրող Հեդլի Գեմբլի հարցերին:
Հարցին՝ արդյոք ՌԴ նախագահը մտածում է իրավահաջորդի մասին, Պուտինը խոստովանել է. «Ոչ, ես նախընտրում եմ չպատասխանել նման հարցերին, սա իմ ավանդական պատասխանն է»:
«Մինչ հաջորդ ընտրությունները դեռ շատ ժամանակ կա: Այս թեմայով խոսակցություններն ապակայունացնում են իրավիճակը»,- պարզաբանեց պետության ղեկավարը: Նրա կարծիքով՝ «իրավիճակը պետք է լինի հանգիստ եւ կայուն, որպեսզի բոլոր պետական մարմինները, պետական բոլոր կառույցները վստահ աշխատեն, հանգիստ նայեն դեպի ապագա»:

Russian President Vladimir Putin has admitted that he has not yet decided whether he will run for office in 2024, too.
"Yes, [Russia's] constitution allows me to do that, to run for office for the next term, but no decision has been made yet on this matter," he said.
Putin spoke to CNBC.
Asked whether he considers a successor as the Russian president, Putin admitted: "No. I prefer not to answer such questions, this is my traditional answer."
"There is still a lot of time before the next election. Talks on this topic are destabilizing the situation," the Russian leader said.
In his opinion, "the situation should be calm and stable, so that all state bodies, all state structures work confidently, look calmly to the future."