Մոսկվան լավատեսորեն է գնահատում Հայաստանում տնտեսության մեջ ներդրումների հեռանկարները։ ՌԻԱ Նովոստիի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել ՌԴ արտաքին գործերի փոխնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն:
«Մեր տնտեսական համագործակցության հեռանկարները վատը չեն։ Մենք բավականին լավատեսորեն ենք նայում այդ հեռանկարներին ու կարծում ենք, որ Հայաստանն իսկապես ունի մի շարք ոլորտներ, որոնք գրավիչ կլինեին ռուս ներդրողների, այդ թվում՝ խոշոր ներդրողների համար»,-ասել է Ռուդենկոն։
Ավելի վաղ ՌԴ տնտեսական զարգացման փոխնախարար Դմիտրի Վոլվաչն ասել էր, որ Հայաստանում ռուսական 2,2 մլրդ դոլար կուտակած ներդրումները մոտ ժամանակներս կաճեն եւս 1 մլրդ դոլարով: Նա նաեւ պարզաբանել էր, որ այդ միջոցները կուղղվեն էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների եւ տրանսպորտի ոլորտներին։

Moscow is optimistic about the prospects of investing in Armenia's economy. This opinion was expressed by Russian Deputy Foreign Minister Andrey Rudenko in an interview with RIA Novosti.
"The prospects of our economic cooperation are not bad. We are quite optimistic about these prospects, and believe that Armenia truly has a number of domains that would be appealing to Russian investors, including large investors," Rudenko said.
Earlier, Russian Deputy Minister of Economic Development Dmitry Volvach had said that Russia's $2.2 billion in investments in Armenia would soon increase by another $1 billion. He had added that these funds will be directed to energy, infrastructure, and transport.