ՔՊ պատգամավորներն այսօր ավանդական ճեպազրույցի ժամանակ հրաժարվեցին պատասխանել «Yerevan Today» կայքի լրագրողի հարցին՝ դա հիմնավորելով նրանով, որ կայքը, նրանց կարծիքով, «անցել է բոլոր կարմիր գծերը»։
Լրագրողները պաշտպանեցին իրենց գործընկերոջն ու հետաքրքրվեցին՝ որքանով է արդարացված իրեն խոսքի ազատության եւ ժողովրդավարության ջատագով համարող քաղաքական ուժի նման դիրքորոշումը։
Ի պատասխան՝ իշխող ուժի պատգամավոր, նախկինում լրագրող Արթուր Հովհաննիսյանն ասաց, որ նման պահվածքը խոսքի ազատությանը խոչընդոտում չի համարում։ «Նշված ԶԼՄ-ն սպասարկում է նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի շահերը եւ անցել է բոլոր կարմիր գծերը։ Ես նկատի ունեմ տարբեր տեսակի մեկնաբանություններն ու վիրավորանքները։ Մեր որոշումն է չպատասխանել կոնկրետ այդ ԶԼՄ-ի հարցին՝ կապված այդ ԶԼՄ-ի անբարեխիղճ աշխատանքի հետ»,-եզրափակեց Հովհաննիսյանը։

During traditional briefings today, deputies of the ruling Civil Contract Party refused to answer the question from reporter for Yerevan Today website and explained that, in their opinion, the website has “crossed all red lines”.
The fellow reporters defended their colleague and asked how fair it is for a political party supporting freedom of speech and democracy to express such a stance.
In response, deputy of the ruling party and former journalist Artur Hovhannisyan said he doesn’t view such behavior as obstruction of freedom of speech. “The mentioned media outlet serves the interest of former President of Armenia Robert Kocharyan and has crossed all the red lines. I’m referring to the various comments and insults. We have decided to not answer the particular mass media outlet’s question since it doesn’t work in good faith,” he concluded.