ՀՅԴ Ազատամարտիկների միությունը կոչ է անում կամավորներին ամեն վայրկյան պատրաստ լինել՝ մեկնելու Հայրենիքը պաշտպանելու: Այս մասին ասված է ՀՅԴ Հանրային կապերի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունում:
«Ադրբեջանը հերթական անգամ ռազմական գործողություններ է սանձազերծել, այս անգամ դրանք տեղափոխելով Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք։
ՀՅԴ Ազատամարտիկների հանձնախումբը, հավատարիմ բոլոր ուժերով Հայրենիքը պաշտպանելու կուսակցության հավատամքին, իր պատրաստակամությունն է հայտնում կանգնել Հայ զինվորի կողքին։ Նախորդ պատերազմների ընթացքում մեր գումարտակի ու վաշտերի կազմում մարտնչած բոլոր կամավորներին կոչ ենք անում ամեն վայրկյան պատրաստ լինել կազմակերպված մեկնելու Հայրենիքը պաշտպանելու»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Союз Азатамартиков (борцов за свободу) АРФ Дашнакцутюн призывает добровольцев быть готовыми в любой момент отправиться на защиту Родины. Об этом сообщает пресс-служба АРФ Дашнакцутюн.
«Азербайджан в очередной раз развязал боевые действия, на этот раз перенеся их на суверенную территорию Республики Армения.
Союз борцов за свободу АРФ, верный партии и защите Родины, выражает готовность встать рядом с армянским солдатом. Мы призываем всех добровольцев, которые сражались в наших батальонах и отрядах во время предыдущих войн, быть готовыми в любой момент организованно пойти на защиту Родины», - говорится в заявлении.