Իր գործունեության մեկ տարվա ընթացքում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողներն ավելի քան 300 տոննա մարդասիրական օգնություն են տրամադրել տեղահանվածներին, բազմազավակ ընտանիքներին եւ կարիքավոր բնակիչներին Լեռնային Ղարաբաղում։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Զինծառայողները բարերարների հետ միասին ավելի քան 226 մարդասիրական միջոցառում են անցկացրել Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքներում եւ հեռավոր բնակավայրերում, դպրոցներում, մանկապարտեզներում եւ գիշերօթիկ հաստատություններում, այդ թվում ավելի քան 100 անգամ նպատակային մարդասիրական ակցիա է կազմակերպվել:
Ռուս խաղաղապահները կանոնավոր կերպով իրականացնում են տեղի բնակիչների հետ աշխատանքի, օգնության կարիք ունեցողների մասին տեղեկություններ հավաքելու, բարեգործական կազմակերպությունների հետ շփվելու եւ բոլոր մանկական ուսումնական հաստատություններին եւ ընտանիքներին անհրաժեշտ մարդասիրական օգնությունը փոխանցելու միջոցառումները:
Բարեգործական կազմակերպությունների մարդասիրական բեռները Հայաստանի Հանրապետության Էրեբունի ռազմական օդանավակայանից Լեռնային Ղարաբաղի տարածք Ռուսաստանից հասցվել են ռազմատրանսպորտային ավիացիայի ինքնաթիռներով եւ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ավտոմոբիլային տրանսպորտով ։
Բոլոր մարդասիրական ակցիաները իրականացվել են բարեգործական հիմնադրամների եւ կազմակերպությունների հետ համատեղ, որոնց ընթացքում փոխանցվել է շուրջ 300 տոննա մարդասիրական օգնություն։

Военнослужащие российского миротворческого контингента за год своей деятельности оказали более 300 тонн гуманитарной помощи переселенцам, многодетным семьям и нуждающимся жителям Нагорного Карабаха. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РФ.
Военнослужащие вместе с благотворителями провели более 226 гуманитарных мероприятий в городах и отдаленных населенных пунктах, школах, детских садах и домах-интернатах в Нагорном Карабахе, в том числе были организованы адресные гуманитарные акции более 100 раз.
Российскими миротворцами регулярно осуществляется весь комплекс мероприятий по работе с местными жителями, сбору информации о наиболее нуждающихся в помощи, взаимодействию с благотворительными организациями и передачи необходимой гуманитарной помощи во все детские образовательные учреждения и семьи.
Гуманитарные грузы от благотворительных организаций были доставлены из России самолетами военно-транспортной авиации и автомобильным транспортом российского миротворческого контингента из военного аэродрома Эребуни, Республика Армения на территорию Нагорного Карабаха.
Все гуманитарные акции проводились совместно с благотворительными фондами и организациями, в ходе которых было передано около 300 тонн гуманитарного груза.