Քննչական կոմիտեի հոկտեմբեր ամսվա տվյալով, 44–օրյա պատերազմում զոհվել է 3788 անձ, որոնցից 76–ը՝ քաղաքացիական անձ, անհայտ է 222 զինծառայողի եւ 21 քաղաքացիական անձի գտնվելու վայրը։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 17–ին, ԱԺ–ում հայտարարեց Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը։
«Ադրբեջանի կողմից գերության մեջ պահվող ռազմագերիների եւ պատանդառված  քաղաքացիական անձանց ընդհանուր թվաքանակը 40  է, որոնցից 3–ը քաղաքացիական անձ է։ Մինչ օրս Ադրբեջանի  կողմից Հայաստան է հանձնվել գերեվարված 114 զինծառայող եւ քաղաքացիական անձ»,– նշեց նախարարը։
44–օրյա պատերազմում վիրավորում եւ ստացիոնար բուժում է ստացել  7888 անձ,  հաշմանդամություն է սահմանվել 1464 անձի համար։ Նրանցից 113–ը առաջին խմբի հաշմանդամ են, 390–ը՝ երկրորդ, եւ 961–ը՝ երրորդ։

По данным Следственного комитета Армении на октябрь, в дни 44-дневной войны с армянской стороны погибло 3788 человек, в том числе 3712 военнослужащих и 76 гражданских лиц. Об этом на заседании Национального Собрания Армении в ходе обсуждения проекта государственного бюджета на 2022 год заявил 17 ноября министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян.
При этом, по его словам, 222 военнослужащих и 21 гражданское лицо считаются без вести пропавшими. «Общее число пленных и гражданских лиц, взятых Азербайджаном в заложники, сейчас составляет 40 человек, в том числе 37 военнослужащих и 3 мирных жителя», - сообщил Мкртчян.
Министр также отметил, что за этот период Азербайджан передал армянской стороне 114 военнослужащих и гражданских лиц.